Vyskúšali sme domácu masážnu pomôcku a sme nadšení

by redakcia kankan
0 comment

Milujete masáže, ale nemáte čas chodiť k masérovi? Riešením sú rôzne domáce pomôcky na masírovanie. Môžete si kúpiť také, ktoré sú určené na masáž istej časti tela alebo tie, ktoré vám dôkladne premasírujú všetky svaly. Vaše možnosti sú prakticky neobmedzené, pretože masážne prístroje a pomôcky sú posledné roky veľmi obľúbené. Vďaka tomu rastie v tejto sfére ponuka a vznikajú nové technológie. My sme vyskúšali masážny vankúš a sme nadšení.

Ideálnym pomocníkom je masážne kreslo

Samozrejme, že najskôr sme pokukovali po masážnom kresle. Môžeme povedať, že pri prieskume trhu sme sa čudovali, čo všetko masážne kreslo dokáže. Navyše v závislosti od modelu vyzerá takéto kreslo skvele aj po dizajnovej stránke. Úplne nás uchvátili možnosti voľby masáže, vyhrievania, rýchlosti masírovania alebo dokonca ionizátor vzduchu pre absolútne dokonalý relax. Niektoré z kresiel sa dajú ovládať hlasom, iné fungujú na diaľkové ovládanie a tie najlacnejšie majú tlačidlá zabudované v opierke kresla. Pri masáži môžete sedieť alebo kreslo preklopiť do ležiacej polohy. Musíme priznať, že predstava ležania v masážnom kresle je veľmi lákavá. Bohužiaľ si na kreslo budeme musieť nejaký čas šetriť, pretože nejde o lacného pomocníka. Premýšľali sme tiež o kúpe prístroja na masáž krku. Masážny prístroj na krk nenačrie hlboko do rodinného rozpočtu, ale je zameraný len na horné partie chrbta, čo nám nevyhovovalo. Nakoniec sme sa rozhodli pre masážny vankúš a túto voľbu sme neoľutovali.

Prečo sme z masážneho vankúša tak nadšení

Masážny vankúš sme si kúpili z nášho obľúbeného e-shopu inSPORTline. Rozhodli sme sa pre model vankúša, ktorý nám vyhovoval rozmerovo i možnosťou dobíjania zo siete. Masážny vankúš sa nám páčil už po rozbalení škatule. Jeho poťah je veľmi pevný a umývateľný. Masážna časť je potiahnutá sieťovinou, ktorá je pri dotyku s kožou počas masáže veľmi príjemná. V zadnej časti vankúša je gumička na upevnenie na stoličku. Tú nevyužívame, pretože sa masírujeme opretí na gauči. Čo sa samotnej masáže týka, zabezpečujú ju 4 masážne hlavice s masážnymi bodmi a vyhrievaním. Infračervený ohrev je veľmi praktický hlavne pri masáži v krížovej oblasti. Masírovať si pomocou vankúša môžete každú časť tela. Stačí vankúš posunúť na požadované miesto. My si s vankúšom masírujeme krk, priestor medzi lopatkami, kríže, lýtka, chodidlá a dokonca aj brucho. Vrelo odporúčame masážny vankúš, ktorý vám za pár eur poskytne úľavu od bolestí a zabezpečí príjemný relax.

 

 

 

You may also like