Načo myslieť pri cestovaní so štvornohým parťákom?

by redakcia kankan
0 comment

Chcete viac cestovať a spoznávať krásy či už Slovenska alebo vás láka zahraničie, no vy máte doma štvornohého priateľa? Základom bezpečného a nezabudnuteľného cestovateľské zážitku je dôkladná príprava. Inak tomu nie je ani pri plánovaní ciest s domácim miláčikom.

V ponuke máte tri možnosti, spomedzi ktorých máte na výber. Najjednoduchšou voľbou je nechať domáceho miláčika postrážiť nejakému spoľahlivému, dôveryhodnému známemu, ktorý sa o vášho psíka alebo iné zviera postará. Ak však v okolí nikoho takého nemáte, k dispozícii sú dnes už aj psie hotely, ktoré nájdete takmer v každom väčšom meste. Tým zabezpečíte plnohodnotnú starostlivosť pre vášho štvornohého miláčika, kým si vy budete užívať a vyhľadávať tipy napr. kam na výlet Stredné Slovensko.

Ak však chcete svojho psíka mať ako plnohodnotného cestovného parťáka, nebojte sa ho vziať so sebou. Ideálne je to však v prípade, že cestujete autom, keďže cesta lietadlom pre zvieratá nie je moc komfortná. „Dovolenku pri mori“ vám však vie vyčariť aj Liptovská Mara, Oravská priehrada, Domaša či Zemplínska Šírava, kde si môžete užiť prímorskú atmosféru, čo ocenia aj vaše zvieratá. Preto je vhodnou voľbou vyhľadávanie kam na výlet do prírody. Atmosféru príjemného prostredia hôr, lesov či lúk si štvornohí kamoši vedia plnohodnotne vychutnať spolu s vami.

Ak vás však predsa láka návšteva zahraničných krajín, je potrebné si dôkladne naštudovať všetky podmienky, ktoré sú potrebné na bezpečnú prepravu štvornohých miláčikov, akými sú európske pasy či certifikát zdravia zvieraťa a podobne. Rovnako ako keď cestujete na výlet s deťmi, tak aj pri cestovaní s domácimi zvieratami je potrebné sa vopred pripraviť. Základom je psa poriadne vyvenčiť, aby bol dostatočne unavený a cestu autom mohol stráviť driemaním. Ak vlastníte väčšie plemeno oceníte ochranné pásy, alebo deky na zadné sedadlá. Ak máte doma menšieho psíka, vhodnou alternatívou sú prepravné klietky. Nezabudnite ani na obľúbenú hračku, ktorá sa istotne zíde. Samozrejmosťou je dostatok vody a suchého krmiva. Poslednou a veľmi podstatnou súčasťou cesty je bezpečnosť, preto myslite na vodítko či náhubok, ktorý je potrebný pri venčení v spoločnosti cudzích psov, alebo ľudí.

You may also like