Ezoterika môže pomáhať v praktickom živote. Pozrite sa spolu s nami na to ako!

by redakcia kankan
0 comment

Keď sa povie ezoterika, človek si predstaví niečo mystické, magické, duchovné, niečo, čo absolútne nemôže súvisieť s praktickým životom a každodennými problémami. Ezoterici však tvrdia, že opak je pravdou a ezoterické nástroje im pomáhajú aj tam, kde by ste to pravdepodobne vôbec nečakali.

Feng-šuej

Napríklad také feng – šuej. Je to čínske učenie, ktoré hovorí o významom vplyve energii priestoru okolo nás na naše  zdravie a vitalitu. Prikladá významnú dôležitosť správnemu usporiadaniu vecí v priestore tak, aby energia čhi mohla zdravo prúdiť, priestor pôsobil harmonicky a mal na nás pozitívny vplyv. Podľa feng-šuej nájdete to správne miesto skutočne pre každú vecičku, napríklad aj pre takú robotickú kosačku!

Milovníci feng-šuej si podľa zásad tohto starodávneho čínskeho učenia zariaďujú nielen svoje domácnosti či záhrady ale aj pracovné či voľnočasové priestory. Nemusia to byť teda len kuchyne na mieru, ale aj kancelárie či športové strediská.

Meditácie

Meditácií je dnes už neskutočné množstvo. Od jemných relaxácií, vďaka ktorým môžeme upokojiť svoju myseľ, zbaviť sa úzkosti až po techniky budhistických majstrov, ktoré na hlbokých úrovniach pracujú s ľudským podvedomím a prinášajú trvácne silnejšiu myseľ a radostnejšie prežívanie.

V každom prípade zlepšujú vlastnosti mysle, ktoré človeku pomáhajú zmysluplnejšie fungovať v každodennom živote, riešiť problémy efektívne a bez zbytočných emócií a snažiť sa vždy o to najlepšie riešenie.

Astrológia

Astrológia prináša ľudom poznanie o ich charakteroch, silných a slabých vlastnostiach, ale aj o vplyve postavenia hviezd a planét na ich budúcnosť. Množstvo ľudí využíva toto poznanie na rýdzo praktické veci. Napríklad vďaka astrologickému výkladu vedia, kedy sú pre nich priaznivé podmienky na investovanie, na zmenu práce či na hľadanie nového vzťahu.

Ľudia tiež môžu využiť poznatky z astrológie hovoriace o ich charaktere na svoj osobný rozvoj. Ak človek totiž pozná svoje slabé stránky, môže na ich odstránení ľahšie pracovať.

You may also like