Svietenie do novostavby? Jedine s LED technológiami

by redakcia kankan
0 comment

LED svietenie vám asi nemusíme extra podrobne predstavovať. Dnes snáď už ani nenájdeme domácnosť, v ktorej by sa nenachádzalo minimálne jedno LED svietidlo. V prípade, že ste práve dostavali dom alebo si kúpili novostavbu, mali by ste popremýšľať o tom, ako osvetlíte jednotlivé miestnosti. Alebo premýšľať nemusíte a jednoducho vsaďte všetky karty na LED technológie.

Hlavné osvetlenie interiéru novostavby

Pri pojme hlavné osvetlenie si väčšina ľudí vybaví lustre. Je pravda, že lustre sú stále obľúbené kvôli rôznorodému dizajnu. Ak sa zameriate na závesné varianty, nezabudnite do lustra inštalovať LED žiarovku. V opačnom prípade budete skôr vyhrievať luster, ako osvetľovať miestnosť, čo vás bude stáť kopec peňazí na energiách. Pre domy s miestnosťami s nižším sadrokartónovým stropom existuje aj iné riešenie. Týmto riešením sú LED panely. Sú veľmi nenápadné, majú veľký výkon a dajú sa zohnať v rôznych tvaroch.

Doplnkové osvetlenie interiéru novostavby

Nikdy nezanedbávajte výber doplnkového osvetlenia. Jeho funkcia je dekoratívna, ale bez doplnkového svietenia by ste sa doma necítili ako doma. Klasikou v oblasti doplnkového osvetlenia sú stojanové lampy, nočné lampičky a bodové svietidlá. Medzi trendy posledných rokov patria podhľadové svietidlá. Ich rámiky majú jednoduchý dizajn, a preto sa hodia do moderných domácností. Samozrejme, že zabudnúť nesmieme ani na LED pásy. Biele či farebné LED pásy nalepené na vami vybrané miesto sú zásadným hráčom vo sféru doplnkové svietenia. Ich flexibilita umožňuje osvetliť miesta, na ktoré chcete upozorniť. LED pásiky dokážu vytvoriť vizuálne efekty, romantickú atmosféru, ale tiež prakticky osvetliť pracovné miesta.

Myslite tiež na záhradu a okolie domu

V exteriéri domu sa iste zameriate na osvetlenie vstupných priestorov či garáže. Na týchto miestach vám dobre poslúži podhľadové LED svietenie. Nezabudnite osvetlenie napojiť na pohybový senzor. Vyhnete sa tak malým nehodám a hlavne budete svietiť len vtedy, keď je to naozaj potrebné. Na dotvorenie atmosféry je nutné osvetliť aj záhradu či terasu. Osvetlenie terasy bude dokonalé vďaka už spomínaným LED pásikom. Veľmi efektne vyzerajú LED reflektory, ktoré je možné nasmerovať na konkrétne miesto – krík, strom, záhradné jazierko. Ak sa vám nechce behať po obchodoch, tak kompletné riešenia LED svietenia pre dom i záhradu nájdete na stránkach ledprodukt.sk.

 

 

 

You may also like