Pozor na bezpečnosť pri skákaní na trampolíne

by redakcia kankan
0 comment

Pri pohľade do záhrad rodinných domov je zrejmé, že trampolína si našla svoje miesto v mnohých rodinách. A ruku na srdce, že skákanie baví nielen deti, ale aj vás samotných. Bohužiaľ sa na trampolíne pri bláznivom skákaní stávajú nehody, ktorým sa dalo zabrániť. Ak zabezpečíte trampolínu vhodnými spôsobmi, mali by byť riziká nehôd eliminované.

Pre koho je skákanie na trampolíne určené

Odborníci varujú, že príliš malé deti by sa skákaniu na trampolíne mali vyhnúť. Deťom do 6 rokov kúpte radšej odrážadlá alebo detské bicykle, ktoré im pri rozvíjaní fyzickej sily pomôžu rovnako ako trampolína. Trampolíny sú určené aj pre dospelých, ktorí sa na nich zabavia rovnako dobre ako malé deti. Pri dodržaní bezpečnostných pravidiel je skákanie naozaj zdravé. Nielen malé deti si vďaka skákaniu zlepšia koordináciu svojho tela. Celé telo sa perfektne pretiahne, posilnia sa svaly a zvýši fyzická kondícia. Počas skákania spálite veľa kalórií zábavnou a nenásilnou formou.

Zásady umiestnenia trampolíny

Okrem zásad bezpečného skákania bez vylomených zubov alebo zlomených kostí, je nutné umiestniť trampolínu na vhodné miesto. Malo by ísť o priestor, okolo ktorého vo vzdialenosti minimálne 2 metrov nenájdete iné predmety. Pozor na to, že nad trampolínou nesmie byť stena alebo trčať konáre vo výške minimálne 7 metrov. Ideálnym podkladom je rovné, spevnené podložie, ale nie asfalt. Detské trampolíny musia byť do zeme dôkladne ukotvené. Na ukotvenie slúžia skrutky. Bezpečné skrutky spoznáte podľa toho, že ich dĺžka dosahuje 40 cm. Ukotvenie je dôležité nielen z hľadiska stability pri skákaní, ale tiež kvôli silnému vetru, ktorý by mohol trampolínu prevrátiť a zraniť ľudí v okolí.

Má vaša trampolína všetky bezpečnostné prvky?

Okrem ukotvenia musí každá trampolína pre deti disponovať vonkajšou a vnútornou sieťkou. Vnútorná je ochranou pred zapadnutím do pružín trampolíny. Pre zvýšenie bezpečnosti je lepšie kúpiť trampolínu, ktorá má okrem sieťky polstrované krytie pružín. Oceľová konštrukcia celého systému je zárukou odolnosti, pevnosti a dlhej životnosti. Ideálny materiál skákacej plochy je taký, ktorý nemá abrazívne vlastnosti. Zabránite tak poškriabaniu pokožky. Niektoré trampolíny majú hlavnú plochu vyrobenú z materiálov s pamäťovým efektom, čo predlžuje jej životnosť. Vždy kupujte len certifikované výrobky. V e-shope inSPORTline si môžete byť istí, že všetky ponúkané trampolíny spĺňajú bezpečnostné normy a prinesú radosť z pohybu bez rizík.

 

 

You may also like