Ako vyčistiť fasádu domu naozaj efektívne?

by redakcia kankan
0 comment

Trápi vás znečistená fasáda? Hľadáte spôsob ako vyčistiť fasádu domu naozaj efektívne? Zabudnite na nové nátery aj svojpomocné čistenie. Skutočne účinným riešením je profesionálne čistenie fasád. Prečo to tak je? To sa dozviete v našom článku.

Nový náter verzus čistenie fasády – CENA

Keďže veľa majiteľov stále nevie o možnosti vyčistenia fasády, často sa stáva, že sa rozhodnú rovno pre nový náter. Ten je však niekoľkonásobne drahší, než čistenie. Pre porovnanie: čistenie fasády – cena sa pohybuje okolo 3,8 eura za meter štvorcový, zatiaľ čo cena za nový náter začína niekde okolo 12,8 eura za meter štvorcový. To znamená, že ak si vyberiete profesionálne čistenie fasád, môžete ušetriť až 70% nákladov oproti novému fasádnemu náteru.

Nový náter je vhodným riešením iba v tom prípade, ak je vaša fasáda nielen znečistená, ale aj poškodená. Ak sa na nej vyskytujú menšie trhliny alebo praskliny, prípadne sa niekde úplne odlupuje fasádna omietka, čistenie fasády nie je vhodné. Najprv je potrebné fasádu opraviťnásledne ju znova namaľovať.

Ide aj o vaše zdravie

Ak sa rozhodnete svoju fasádu premaľovať namiesto toho, aby ste ju vyčistili, môže to byť problém nielen pre vašu peňaženku, ale aj pre vaše zdravie. Ako je to možné?

V póroch znečistenej fasády sa totiž s vysokou pravdepodobnosťou nachádzajú zárodky rias a plesní, v niektorých prípadoch už možno aj prerástli na povrch fasády a sú viditeľné. Ak fasádu iba premaľujete, tieto škodlivé mikroorganizmy v nej aj naďalej zostanúto môže viesť k rôznym zdravotným problémom vás i vašej rodiny. Napríklad, plesne môžu spôsobovať rôzne alergie, respiračné ochorenia, v extrémnych prípadoch intoxikáciu organizmu. Výskumy tiež ukázali, že dlhodobé vystavenie plesniam môže viesť u detí k vzniku astmy.

To isté platí aj pre svojpomocné čistenie fasády. Neodborné čistenie fasády totiž nevyčistí fasádu naozaj do hĺbkyvšetky choroboplodné zárodky aj naďalej zostanú v jej póroch.

Neriskujte poškodenie fasády

Svojpomocné čistenie fasády vám síce na prvý pohľad môže ušetriť nejaké tie peniažky, ale v konečnom dôsledku vás môže vyjsť veľmi draho. Ak totiž neviete, čím čistiť fasádu, aký prípravok na čistenie fasád je vhodný práve pre váš typ fasády, ak neviete z akej vzdialenostis akým tlakom je potrebné fasádu vyčistiť, nielenže sa môže stať, že ju nevyčistíte naozaj do hĺbky, ale môžete ju dokonca poškodiťnásledná rekonštrukcia vás vyjde omnoho drahšie, než profesionálne čistenie fasád.

Ak sa teda pýtate, ako vyčistiť fasádu efektívne, do hĺbky a zároveň šetrne, odpoveďou je jednoznačne profesionálne čistenie fasád. Ušetrite svoj čas, energiu aj peniaze a zavolajte si na pomoc odborníkov v tejto oblasti.

 

You may also like