Freistellung: Aké výhody prináša?

by redakcia kankan
0 comment

Pracovali ste v Nemecku na stavbe, poprípade tam stále pracujete? V tom prípade by ste sa mali informovať o možnosti uskutočnenia služby Freistellung. V tomto článku vám prinášame popis tých najväčších výhod tejto služby. Tiež sa dozviete niečo o spoločnosti TJ – Legal, ktorá Freistellung poskytuje.

Ak poskytujete v Nemecku stavebnú činnosť a nemáte Freistellung, váš objednávateľ vám je povinný strhnúť 15 % z celkového platu. Určuje to tak zákon, keďže ide o tzv. stavenú daň. Taktiež je dôležité povedať, že v tomto prípade nezáleží na tom, či pracujete pre nemeckého alebo slovenského odoberateľa. Hlavné a podstatné je to, kde sa konkrétna stavba nachádza. Ak by ste si vybavili Freistellung, ste oslobodení od tejto zrážkovej dane. Na účet vám tak príde vždy plná suma, čo je veľkým benefitom.

TJ – Legal ako správna voľba

V súčasnosti nie je až tak veľa spoločností, ktoré sa zaoberajú službou Freistellung. Skvelým riešením je TJ – Legal. Ide o spoločnosť, ktorá je overená a v súčasnosti má už viac ako 104 929 žiadostí. Táto spoločnosť sa zameriava na vrátenie rodinných prídavkov a daní zo zahraničia. Preto ak pracujete v zahraničí, rozhodne využitie tieto služby u spoločnosti TJ – Legal. Má za sebou už dlhú históriu a veľa rokov praxe.

Kedy požiadať o Freistellung?

Ak chcete požiadať o službu Freistellung, mali by ste tak urobiť ešte pred prvým vystavením faktúry odoberateľovi. Mali by ste tak urobiť čím skôr, aby vám nebolo strhnutých 15 % ako stavebná daň.

Ak by sa tak stalo, spoločnosť TJ – Legal vám zabezpečí, že na konci kalendárneho roka vám budú strhnuté peniaze vrátené. Viac si o tom môžete prečítať aj na tejto URL. Ak si zabezpečíte službu Freistellung, už o žiadne peniaze neprídete. Práve z tohto dôvodu by ste mali nad touto službou pouvažovať čím skôr.

You may also like