Zabezpečte si svoju domácnosť

by redakcia kankan
0 comment

Cieľom každého z nás je žiť predovšetkým v bezpečnej domácnosti. Obzvlášť v dnešnej dobe, kedy sú krádeže domácností bohužiaľ na dennom poriadku. Dopomôcť k bezpečnej domácnosti môžete aj vy, a to tak, že dáte prednosť kvalitným oknám a najmä spoľahlivým vchodovým dverám, trebárs tým bezpečnostným. Ešte pred tým, ako sa rozhodnete osloviť vami vybraného predajcu a zakúpiť si produkt, ktorý bude vyhovovať vám a vašim preferenciám, stanovte si finančný rozpočet, ktorý je v tomto smere alfou a omegou.

Bezpečnostné dvere aj pre náročných zákazníkov

Bezpečnostné dvere by mali byť zárukou istoty, spoľahlivosti a samozrejme bezpečnosti. Práve tieto dvere sú vybavené bezpečnostným zámkom, ktorý je chránený špeciálnym krytom a štítom proti odvŕtaniu. Vďaka tomu sú dvere istené aj pred „profesionálnymi zlodejmi“, ktorým sa už niečo podobné podarilo. Treba však dodať, že rozlišujeme bezpečnostné dvere triedy 2 a triedy 3. Oba typy dverí sa otvárajú smerom dnu, a to do chráneného priestoru, pričom spĺňajú normu EI EW 30 D3. Tie, ktoré sa môžu pochváliť triedou 3, poskytujú navyše nepriezvučnosť, čo ocenia najmä ľudia žijúci v meste.

Parametre, na ktoré nezabúdajte

Či už ste sa rozhodli zakúpiť bezpečnostné alebo interiérové dvere, všímajte si tiež rozmery dverí, ktoré by mali byť v súlade so stavebným otvorom, pričom je nutné určiť aj rozloženie krídel dverí. Nezabúdajte na povrchovú úpravu a celkové dizajnové prevedenie, ktoré by malo ladiť s interiérom, ale aj exteriérom domácnosti. Zvoľte skôr neutrálne dizajnové prevedenie, ktoré bude nadčasové aj o niekoľko rokov. Treba tiež myslieť na vložku s kľúčmi, typ priezorníka, kovanie či bezpečnostnú páku. Rovnako ako aj výroba drevených okien, tak aj výroba bezpečnostných dverí prebieha za prísnych podmienok, ktoré je nutné vo výrobnom procese dodržiavať.

 

You may also like