Ako si vybrať rebrík na pomoc pre profíkov aj domácich kutilov?

by redakcia kankan
0 comment

Zima má síce jedinečné čaro, ale hrubšia vrstva snehu a námrazy si svoju daň vypýtajú. Vonku sa pomaly otepľuje a nás čakajú ďalšie jarné práce. Ako ale dočiahnuť na prístrešok, na strechu altánku alebo na iné vyvýšené priestory? V tomto článku nájdete zaujímavé tipy na výber viacfunkčných rebríkov.

Rebrík pre každú domácnosť

Na nenáročné domáce práce si vyberáme rebrík s využitím dnu, v záhrade aj na menšie opravy a rekonštrukcie. Nemusíte sa pritom obávať, že takéto rebríky si vyžadujú zvýšenú pozornosť a vašu obratnosť pri manipulácii. Sú na to, aby predovšetkým vám garantovali komfort a bezpečie pri práci. Uprednostňujeme rebríky s odľahčenou konštrukciou, pričom pri uskladňovaní zaberajú len minimum priestoru. Aby sme ich mohli považovať za skutočných pomocníkov do domácnosti, treba sa vedieť spoľahnúť na ich opornú konštrukciu.

Zväčša sú spojené 3 a viac dielmi, jeden z nich je odnímateľný – možno ho nastaviť do rôznej výšky. Univerzálne multifunkčné použitie potvrdzujú tieto rebríky zložením aj na klasický áčkový. Výhodou je, ak sú všetky časti vybavené schodíkmi, aby ste sa v akejkoľvek výške a pozícii cítite maximálne bezpečne. Chýba vám nejaké náradie, resp. potrebujete narýchlo zísť z rebríka? Ani rýchlejší, neistý krok by nemal predznamenať pád, keďže rebríky majú na koncoch protišmykové úchytky.

Profi rebrík, ktorý vás reprezentuje

Pozor, ak sa bez rebríka pri svojej práci nezaobídete, nie je dôležité, aký je vysoký, ale akú kvalitatívnu úroveň dosahuje. Viete si predstaviť, že by ste si horko-ťažko poskladali rebrík alebo aby vám klienti požičiavali ich vlastný? Aj takáto „drobnosť“ vytvára obraz o vašej pripravenosti a profesionálnom prístupe k práci.

Viete presne, v akej výške budete vykonávať prácu? S presnosťou na cm vám to doma nikto prepočítavať nebude! Ak vás teda nečakajú práce výlučne na plošine a lešeniach, svoju výbavu doplňte aj o teleskopický rebrík, obľúbený najmä v stavebníctve, strojárstve, pri elektrotechnických a rôznych servisných prácach. Ideálne, ak sa môžete spoľahnúť na ich vysokú stabilitu a pevnú konštrukciu. Zvýšený záujem je preto o hliníkové modely. Odporúčame, aby ste manipulovali s rebríkmi vyrobenými podľa bezpečnostnej normy a certifikovanými v rôznych svetových skúšobniach. Pri každom produkte nájdete aj iné tipy a postrehy z praxe – „na nezaplatenie“ sú totiž recenzie zákazníkov!

 

You may also like