Vyskúšajte kempovanie v autostane! Zaručene neoľutujete

by redakcia kankan
0 comment

Klasické stany rôznych rozmerov a tvarov, ktoré sa stavajú priamo na zem pozná úplne každý. Už menej ľudí počulo o autostanoch resp. stanoch, ktoré sa stavajú na strechu automobilu. Kempovanie v autostane vám prinesie úplne iné zážitky. Vyskúšajte kempovanie v tomto stane a zaručene neoľutujete.

Pohodlie za každého počasia

Počas kempovania využijete stan na auto v ktoromkoľvek kempe ako ste boli zvyknutí pri klasických stanoch. Avšak rozdiel pocítite v komforte spania. V prvom rade ide o vlhkosť, ktorá v klasickom stane hlavne z rána spôsobí prechladnutie nejednému kemperovi. Ak ste zažili počas kempovania silný dážď, iste viete, že voda sa dostane úplne všade. Niekedy prudký dážď prakticky skončí pobyt v prírode kvôli premočeniu všetkých vecí v stane. S autostanom spíte vo výške, takže vám dážď nebude prekážať. Dokonca si ho užijete, pretože výhľad zo strechy stanu na padajúce kvapky dažďa je relaxom. Po daždi si do stanu nezanesiete neporiadok. Do stanu totiž stúpate po rebríku a topánky môžete nechať pod ním. V horúčavách oceníte, že na streche je o niečo chladnejšie ako na zemi vďaka jemne prefukujúcemu vetríku.

V bezpečí vy aj váš majetok

Autostany sú postavené vo výške, čo znamená, že sa k vám nedostanú nebezpečné divé zveri a ani otravný hmyz. No a partnerku iste upokojí tiež myšlienka na to, že sa k nej v noci nepriplazí had alebo ju nezobudí jašterica. Zároveň je stan vo výške bezpečnejší pre váš majetok. Nemusíte spať  ako v klasickom stane na fotoaparáte alebo na peňaženke. Keby sa niekto nevítaný chcel dostať do stanu, iste by ste ho počuli, pretože by musel vyjsť po schodíkoch.

Oddych ako v hoteli

Autostany pripomínajú na prvý pohľad strešné boxy, pretože sú zložené na streche vozidla v špeciálnom ochrannom kryte. Prakticky jedným pohybom stan rozložíte a za pár minút máte hotové celé prekrytie stanu i vnútorné vybavenie. V autostane sa spí rovnako pohodlne ako v hoteli. Súčasťou stanu sú mäkučké matrace. Veľké okná umožňujú výhľad do okolia a počas vysokých teplôt prevzdušňujú vnútorný priestor. V stane na auto sa nachádzajú rôzne úložné priestory na odloženie drobností. Väčšie stany sú vhodné dokonca pre štvorčlenné rodiny. Vďaka autostanu ušetríte miesto v kufri, takže si spokojne môžete so sebou zbaliť všetko potrebné na dlhší pobyt v kempe.

 

 

 

You may also like