Výber interiérových dverí a okien zvládnete s prehľadom aj vy

by redakcia kankan
0 comment

Kúpa staršieho bytu  či domu takmer vždy sprevádzajú rôzne opravy vyžadujúce značné množstvo nákladných materiálov. Ide najmä o nové podlahy, omietky, ale tiež nábytok, okná a v neposlednom rade aj kvalitné interiérové či vchodové dvere, ktoré sú akýmsi vstupom do vášho sveta. Základom je ujasniť si predovšetkým cenový rozpočet, výber vhodného typu materiálu, ale tiež štýlové a dizajnové prevedenie ladiace so zvyškom interiéru, ale tiež exteriéru, pokiaľ ide o vchodové dvere.

Dizajnové dvere, ktoré oživia nejeden interiér

Výber interiérových dverí a okien zvládnete s prehľadom aj vy

Uistite sa, že venujete osobitnú pozornosť konkrétnej miestnosti, do ktorej umiestnite interiérové dvere. Výber zdobených dverí na malom priestore môže pôsobiť rušivo, a práve preto je lepšie zvoliť klasické jednofarebné fóliované dvere v dekore, ktorý bude ladiť s nábytkom a podlahou. Krokom vedľa nie je ani CPL laminát, ktorý je odolný voči mechanickému poškodeniu a odreniu, pričom absolútnou špičkou je drevená dyha, ktorá sa vyznačuje najvyššou kvalitou. Nebojte sa tiež experimentovať a zvoliť trebárs kontrastné dvere, ktoré nebudú v jednom súlade s farbou podlahy, avšak budú s ňou štýlovo ladiť, a teda dodajú vašej domácnosti ten správny šmrnc.

Potrebujete ušetriť priestor? Stavte na posuvné dvere

Tradičné krídlové dvere vyžadujú pri otváraní veľa miesta, čo v menších bytoch nie je zrovna ideálnou voľbou. Aj z tohto dôvodu sú veľmi obľúbené posuvné konštrukcie, ktoré vizuálne zväčšia priestor a ušetria cenné štvorcové centimetre. Ďalším plusom sú posuvné interiérové ​​dvere, ktoré sa môžu pochváliť jednoduchosťou používania, ale tiež vysokou bezpečnosťou.

Ostaňte v bezpečí za každých okolností

Protipožiarne vchodové dvere vás ochránia nielen pred ohňom, ale môžu byť doplnené aj o dymotesnosť alebo zvukotesnosť, čo oceníte najmä vtedy, ak žijete v ruchu veľkomesta. Je ich možné použiť nielen ako vchodové dvere do bytu, ale tiež domu, pričom výborne odolávajú „neželanej návšteve“, vďaka čomu sa budete cítiť v bezpečí za každých okolností. Nezabudnite tiež na kvalitné okná, pričom výroba eurookien v súčasnosti podlieha prísnym bezpečnostným normám a výrobným procesom, čo rozhodne stojí za zváženie. Pre najvyššiu úroveň bezpečnosti sa používajú dvere priamo testované proti vlámaniu či vniknutiu, ktoré sa označujú ako B2 či B3 – čím je číslo bezpečnostnej triedy vyššie, tým je ochrana vyššia.

 

 

You may also like