Ktoré sú najlepšie matrace pre deti?

by redakcia kankan
0 comment

Zistite spolu s nami, aké kritériá by mali spĺňať detské matrace aj ktoré konkrétne modely máte k dispozícii. Prezradíme vám tiež, z akých ďalších kategórií si môžete zvoliť ten najlepší matrac práve pre vás.

Požiadavky na detský matrac

V momente výberu vhodného matraca pre vášho potomka by ste mali na začiatok vziať do úvahy jeho vek. Pre deti v školskom veku od 7 do 16 rokov sú totiž určené matrace pre študentov, ktorých vlastnosti a charakteristika sa mierne odlišujú od matracov venovaných deťom mladším ako 6 rokov. Aký matrac pre dieťa je teda najvhodnejší? V prvom rade je dôležité myslieť na to, že detská chrbtica sa stále vyvíja a matrac by preto nemal byť vybavený zónovaním, ktoré by mohlo na detskú chrbticu negatívne pôsobiť. Nemenej podstatná je otázka vzdušnosti, v opačnom prípade totiž hrozí vznik alergických reakcií pod vplyvom vlhkosti nahromadenej v nekvalitnom matraci.

Pri ideálnych detských matracoch určite oceníte možnosť odzipsovania ich poťahu, ktorý sa dá oprať v práčke a povrch matraca tak zostáva čistý aj po dlhodobom používaní. Jednotlivé matrace pre deti sa od seba odlišujú predovšetkým v materiáli, z ktorého sú vyrobené. Súčasťou matraca Baby Kokos z PUR peny je kokosová vrstva zaručujúca jeho odvetranie a vystuženie, zatiaľčo z matracov Baby Dream z vysoko pružnej HR peny je vynikajúcim spôsobom odvádzané teplo aj vlhkosť. Základ najluxusnejšieho detského matraca Baby swiss zas tvorí monoblok peny Avent O2 pochádzajúcej zo Švajčiarska a nemenej kvalitnú alternatívu predstavuje matrac Black Magic obsahujúci penu Nightfly.

Z čoho vychádzať pri kúpe matraca?

Matrac podľa vášho gusta môžete hľadať na základe jeho rozmerov, požadovanej tuhosti, nosnosti a výšky. Zároveň je možné matrace rozdeliť do kategórií, akými sú popri matracoch pre deti a pre študentov tiež matrace pre seniorov, prípadne ortopedické či luxusné matrace. V závislosti od používaného materiálu zas rozlišujeme matrace obsahujúce lenivú alebo antibakteiálnu penu, polargel či Bonell pružinu. Pre tých najnáročnejších možno odporúčať matrac z atraktívnych kolekcií Beast, Black and White a Relax Beauty koncert. Riadiť sa dá v neposlednom rade aj tým, či sú v súčasnosti dané matrace dostupné za akciové ceny alebo skladom, aby ste nemuseli na ich doručenie čakať pridlho.

You may also like