Strešné boxy a letná dovolenka k sebe patria

by redakcia kankan
0 comment

Boxy je možné spozorovať na strechách automobilov po celý rok, ale v lete sa s nimi roztrhne vrece. Strešné boxy a letná dovolenka k seba patria ako slnko a more. So strešným boxom sa môžete vybrať na dlhú dovolenku a zobrať so sebou naozaj všetko, čo potrebujete. Prečo je strešný box tak skvelá pomôcka a aké možnosti máte pri jeho výbere?

Prečo kúpiť strešný box a ako ho využijete

Strešný box je predovšetkým príslušenstvo, ktoré sa využíva na prepravu batožiny alebo športového náradia. Strešné boxy sa vyrábajú v rôznych rozmeroch a tie najväčšie bez problémov uvezú detské cyklovozíky, snowboard, nafukovací paddleboard alebo lyže. Boxy sú skvelá pomôcka k preprave všetkého potrebného i nepotrebného na letnú alebo zimnú dovolenku. Veľké rodiny ich využijú počas nákupov. Môžu byť aj čiastočnou náhradou za prívesný vozík. Domáci majstri v boxe prevážajú náradie.

Niektoré strešné boxy sú užšie, čím vzniká na streche miesto na nosiče bicyklov. Vedľa úzkeho boxu by sa mali zmestiť jeden až dva bicykle.

Ktoré strešné boxy sú najlepšie, pomocník pri výbere

Kvalitu strešného boxu rozoznáte podľa materiálu, z ktorého je vyrobený. Ak budete príliš šetriť, box vám dlho nevydrží. Na streche je vystavený všetkým poveternostným podmienkam, no najviac mu škodí UV žiarenie. Preto je najlepšou voľbou strešný box vyrobený z ABS plastu. Strednou cestou v kvalite a cene sú boxy vyrobené z ABS plastu v kombinácii s polystyrénom.

Veľmi dôležitý je prístup do strešného boxu. Ak pôjde o box, ktorý sa otvára len z jednej strany, jeho naplnenie bude komplikované. Zamerajte sa na strešné boxy s obojstranným otváraním a centrálnym uzamykaním.

 Na čo si dávať pozor pri využívaní strešného boxu

Prvé kilometre so strešným boxom vás môžu prekvapiť. Vozidlo sa bude kvôli vyššej váhe a zmenenej aerodynamike chovať mierne odlišne. Musíte pevnejšie držať volant pri bočnom vetre a mierniť sa s pridávaním plynu. Opatrnosť je na mieste pri vjazde do zákruty. Okrem zhoršeného ovládania je nevýhodou strešného boxu jeho vplyv na spotrebu. Ak nebudete jazdiť šetrne, spotreba sa zvýši o štvrtinu. Zákony síce nenariaďujú maximálnu povolenú rýchlosť, ale vyššou rýchlosťou budete škodiť sami sebe v podobe rizika havárie a vysokej spotreby.

Strešné boxy majú vo vnútri zabudované upevňovacie popruhy. Používajte ich za každých okolností, aby počas prudšieho brzdenia nedošlo k posunu nákladu. Náklad  do boxu ukladajte tak, aby najťažšie veci boli v jeho strede.

 

You may also like