Prispôsobte farby v domácnosti vášmu znameniu zverokruhu

by redakcia kankan
0 comment

Farby dokážu ovplyvniť vašu náladu, povzbudiť alebo naopak vyvolať únavu. Odbor, ktorý sa zaoberá pôsobením farieb na ľudskú psychiku sa volá colorterapia. Nejde o žiadny výmysel, ale o vedecky podložené fakty podporujúce ideu, že farby vo vašom okolí by ste si mali vyberať s rozumom. Ak výber farieb v domácnosti podriadite aj vášmu znameniu zverokruhu, dosiahnete harmóniu a budete sa každý deň cítiť skvele.

Od podlahy až po strechu

Pri výbere farieb do domácnosti sa nesústreďte len na doplnky, nábytok, koberce či farby stien. Dôležitá je tiež fasádna farba, farba odkvapov, plotu a vstupnej brány. Nemusíte sa obávať, že by ste nenašli farby, ktoré by lahodili oku a boli kompatibilné s vašim znamením. Každý lepší obchod farby laky ponúka široký sortiment farieb na drevo, kov i steny.

Farby do domácnosti podľa znamenia

Baran

Barani sú veľmi vášniví a energickí. Ja zrejmé, že vo svojom okolí budú potrebovať farby, ktoré vyhovujú ich temperamentu. Preferujte červenú farbu a jej odtiene. Domácnosť si zariaďte vo futuristickom štýle.

Býk

Býci majú často obavy z budúcnosti, sú ustráchaní a potrebujú upokojiť myseľ. Pre býkov je najvhodnejšou farbou do interiéru i exteriéru zelená. Vsaďte na modernú hráškovú a budete sa cítiť skvele.

Blíženci

Rozdvojená osobnosť blížencov je občas ako slnko a občas ako chmúrna obloha. Vyváženosť nájdu blíženci vďaka žltej a oranžovej farbe. Domácnosť si vybudujte ako oázu vytvorenú pre odpočinok.

Rak

Raky podobne ako býci potrebujú do života vniesť stabilitu a rozvahu. Preto aj pre nich odporúčame interiér zladiť do zelenej a tyrkysovej farby.

Lev

Levy sú silné osobnosti, všetko si dokážu vydobyť, všade sú vedúcou osobnosťou. Pre ešte viac sily a odhodlanosti sa obklopujte oranžovou a fialovou farbou.

Panna

Ľudia v znamení panny myslia viac na druhých ako na seba. Milujú svoju rodinu, a preto potrebujú cítiť rodinnú pohodu. Útulnosť v domácnosti dosiahnu vďaka hnedej farbe a doplnkom vo farbe henny.

Váhy

Váhy si dokážu poradiť so všetkými prekážkami v živote a nechýba im životná energia. Potrebujú však občas skrotiť, aby to s výbojnosťou nepreháňali. Zariaďte si dom vo farbe machovo zelenej a tyrkysovej.

Škorpión

Škorpióny sú mierne egoistické osobnosti, ktoré sa vždy riadia sami sebou. Mali by sa občas otvoriť, aby zistili, že existuje aj iná pravda a pohľad na svet. Vyberajte si ohnivé farby a farby dreva.

Strelec

Mierne introvertní a veľmi premýšľaví strelci sa dajú ťažko získať. Ak ich však v živote máte, našli ste múdreho spoločníka. Strelcom odporúčame domácnosť zariadiť v modrých a žltých odtieňoch.

Kozorožec

Vytrvalé a zásadové kozorožce sú v spoločnosti zábavní ľudia, ale doma vyhľadávajú pocit stability. Budú sa dobre cítiť v interiéri zariadenom v pastelových farbách s doplnkami vo farbe zlata.

Vodnár

Vodnár neustále hľadá pravdu a nevie sa zmieriť s tým, ak ho niekto sklame. Jeho zmýšľanie je čierno – biele, a práve v týchto farbách si musí zariadiť aj domácnosť.

Ryby

Ryby sú múdre osobnosti, ktoré potrebujú doma meditovať a relaxovať. Počas ich rozjímania o svete sa budú dobre cítiť obklopení ružovou a fialovou farbou.

 

 

 

You may also like