5 jednoduchých krokov pre výber správneho matraca

by redakcia kankan
0 comment

Rozhodnutie, aký matrac vybrať sa skôr či neskôr bude týkať každého. Buď je váš starý matrac už preležaný, alebo sa práve sťahujete do prvého samostatného bytu a kupujete kompletne nové vybavenie. Na jednej strane nie je výber matraca žiadna veda a na druhej sa môže stať, že zvolíte nesprávny typ a vaše noci sa zmenia na nikdy nekončiace prevaľovanie. Ak nechcete hľadať celú noc vhodnú pozíciu na spanie, riaďte sa nasledujúcimi jednoduchými krokmi pre výber správneho matraca.

1. Všetko vám uľahčí e-shop

Kupovať matrac môžete v kamennej predajni alebo si vybrať vhodné matrace v internetovej predajni. Niektorí ľudia tvrdia, že je lepšie zvoliť prvú možnosť, pretože na predajni je možné matrac vyskúšať. Lenže v e-shope nájdete nielen širší výber a lepšie ceny, ale si tiež vďaka filtrom a popisom k matracom rýchlejšie vyberiete pre vás najvhodnejší matrac. Sami sa presvedčte, že svet matracov je pestrý na stránkach matracentrum.sk.

2. Každému vyhovuje iná tuhosť

Niekto preferuje mäkké matrace a iný má rád pod telom matrac tvrdý ako skala. Vo všeobecnosti platí, že mäkšie matrace obľubujú ženy a ľudia s nižšou váhou. Pre ľudí s nadváhou sú vhodnejšie tvrdšie matrace rozdelené do zón. Takmer ideálne sú matrace z pamäťovej peny, ktoré sa dokážu prispôsobiť vašej váhe i polohe spania.

3. Veľkosť matraca

Je jasné, že matrac musí byť tak veľký, ako veľká je posteľ a rošt do postele. Štandardizovaná je veľkosť matraca 90 x 200 cm. Samozrejme, že sa môžete stretnúť aj s nadrozmernými veľkosťami. Ak sa rozhodujete, či si kúpite na manželské lôžko jeden veľký, alebo dva malé matrace, tak radšej zvoľte dva kusy. Dôvod je ten, že si každý z páru môže vybrať inú tuhosť.

4. Hrúbka matraca

Výber hrúbky matraca sa odvíja od toho, aký rošt do postele si kúpite. Na pevné rošty je lepšie kúpiť vyšší matrac. Na lamelový alebo latkový rošt vám bude stačiť matrac hrubý približne 15 cm. Súčasným trendom sú čo najhrubšie matrace, ktoré poskytujú vysoký komfort spania a na vyššie postele sa navyše lepšie sadá.

5. Materiál matraca

Ak hľadáte pohodlný matrac za rozumnú cenu, kúpte si už spomínaný matrac z pamäťovej peny resp. lenivej peny. Vďaka teplu z vášho tela sa dokáže tento matrac prispôsobiť všetkým krivkám. Veľmi vyhľadávané sú tiež taštičkové matrace, ktoré budú vyhovovať ľuďom s ortopedickými problémami. Tieto matrace sa označujú tiež ako ortopedické matrace. Spomenúť musíme aj latexové matrace, ktoré sú vhodné pre alergikov, dobre odvádzajú vlhkosť a vyhovujú ľuďom odkázaným na dlhodobejšie ležanie.

 

You may also like