Pripravte elektromobil na zimu s pneumatikami Hankook iON

by redakcia kankan
0 comment

Počet elektrických vozidiel na našich cestách rastie a s ich počtom rastú aj značky, ktoré sa snažia vyrábať čo najkvalitnejšie komponenty k týmto vozidlám. Dokonca už aj v oblasti predaja pneumatík je z čoho vyberať. Situácia sa opäť zlepšila nedávno, keď výrobca pneumatík Hankook uviedol na trh zimné pneumatiky pre elektromobily.

Hankook sa sústreďuje na elektrické vozidlá

Je zrejmé, že značka Hankook sa chce sústrediť na výrobu pneumatík pre elektrické vozidlá. Nie je sa čomu čudovať, keďže počet elektromobilov na cestách narastá. Dokonca to vyzerá tak, že o pár rokov iné ako elektrické automobily nebudeme na diaľniciach vidieť. Rôzne nariadenia EU tento fakt potvrdzujú. Iste aj z uvedených dôvodov Hankook na jar tohto roku najskôr predstavil letné pneumatiky pre elektromobily iON evo a tento mesiac aj zimný variant iON. A vedzte, že ide o naozaj prémiové pneumatiky, čo naznačuje označenie pneumatík.

Hankook iON dokonalé do posledných detailov

Elektrické vozidlá sa okrem svoje ekologickosti a bezúdržbovosti vyznačujú tiež negatívmi vo forme krátkeho dojazdu a vysokej váhy vozidla. Všetci výrobcovia pneumatík sa snažia vyrobiť také pneu, ktoré by zvládli vysokú váhu vozidla.  Usilujú sa tiež o predĺženie dojazdu na maximum bez toho, aby snímač tlaku pneumatík dostával zabrať. Odstrániť nedostatky pneumatík pre elektrické vozidlá sa Hankooku vskutku podarilo. Hankook iON majú znížený valivý odpor, ktorý je najdôležitejším parametrom pre predĺženie dojazdu. Nevadí im ani veľmi vysoká váha vozidla a pri jazde o nich vôbec neviete vďaka tomu, že majú nízku hlučnosť.

Inovatívne zmesi a výrobné postupy

Spoločnosť Hankook sa so všetkými výzvami na výrobu odolných pneumatík pre elektromobily popasovala na jednotku. Vyvinula také zmesi pre výrobu pneumatík, ktoré majú vysokú nosnosť t.j. nerobí im problém vysoká váha vozidla. So zimnými nástrahami ciest si Hankook iON dobre poradia vďaka vysokému obsahu oxidu kremičitého, ktorý je zárukou vysokej priľnavosti. Samozrejme, že v zime v horách budete potrebovať snehové reťaze. Pridaním prírodných olejov do zmesi pneumatík sa znižuje valivý odpor bez toho, aby pneumatiky strácali jazdné vlastnosti. Na záver sa Hankook vo svoje správe pochválil technológiou Sound Absorber, ktorá je zabudovaná priamo v pneumatike a znižuje hlučnosť počuteľnú v elektromobile.

 

 

You may also like