Praktická a útulná spálňa zároveň? Poradíme vám, ako na jej zariadenie

by redakcia kankan
0 comment

Ak hľadáte inšpiráciu, ako si vytvoriť zo spálne ideálne miesto oddychu s funkčným a praktickým vybavením, ste na správnom mieste. Výber správneho nábytku, farebnej palety, či správneho osvetlenia. To všetko a mnoho ďalšieho treba pri zariaďovaní zohľadniť. Kde ale začať?

Vyberte farebnú paletu do vašej spálne

Správnou farbou na stenách a nábytku môžete priestor kompletne zmeniť. Odtiene bledej, béžovej či šedej dokážu priestor opticky zväčšiť a pôsobia elegantne. Okrem toho, jemné odtiene v spálni zaručia, že pred spánkom sa vaša myseľ uvoľní a vy budete ľahšie zaspávať.

Spite ako v bavlnke

Určite ste to už počuli mnohokrát – kvalitný matrac je zárukou kvalitného spánku. Nepodceňujte preto jeho výber a ak sa s výberom trápite, nechajte si poradiť odborníkmi. Pri výbere postele už ide skôr o vec štýlu, v ktorom chcete mať izbu zariadenú. Nezabúdajte ani na kvalitnú posteľnú bielizeň. Bavlna či satén sú ideálne materiály na letné noci, zatiaľ čo flanel vás príjemne zahreje počas chladných zimných večerov.

Na nábytku záleží

Spálňa by mala dýchať, preto ponechajte len niekoľko základných kusov nábytku. Štýlové nočné stolíky sú však klasika, ktorá by v spálni nemala chýbať. Ide o praktický nábytok, ktorý nájdete v každom štýle.

Praktický úložný priestor

Nič nepokazí dojem zo spálne, ako veci pohodené na posteli. Ak nechcete izbu zaplniť veľkou skriňou, výbornou alternatívou môžu byť komody, do ktorých poľahky zmestíte všetky potrebné veci a posteľ necháte len vám a dekoratívnym vankúšom.

Aj spálňa potrebuje dekorácie

Aké dekorácie vybrať, aby sme docielili praktickosť a zároveň vytvorili pocit pohodlia? Dekoratívne osvetlenie je spojením praktickosti a príjemné svetlo navodí uvoľňujúcu atmosféru. A to je predsa to, čo chcete vo vašej spálni dosiahnuť.

Zdroj obrázku: sergiophoto / Shutterstock.com

You may also like