Vaša kondícia nestojí za nič? Športujte doma v záhrade

by redakcia kankan
0 comment

Vaša kondícia nestojí za nič, ale v lete sa vám nechce tráviť čas v uzavretom priestore vo fitku. Na behanie a bicyklovanie nie ste stavaní, nudia vás monotónne športy a najradšej by ste cvičili doma. Ako športovať doma v záhrade alebo pred domom zábavnou a efektívnou formou? Napríklad tak, že sa vybláznite spolu so svojimi deťmi vďaka dvom lacným športovým pomôckam.

Využite priestor v záhrade

Záhrada nemusí byť len miestnom, kde pestujete plodiny, kocháte sa pohľadom na kvety a stromy. Ak máte dostatočne veľkú záhradu, iste sa v nej nájde miesto pre trampolínu. Skákanie na trampolíne zabaví vás i vaše deti a pri skákaní sa vaša kondícia veľmi rýchlo zlepší. Trampolíny sa vyrábajú v rôznej veľkosti, na tých najväčších si naraz dokážu zaskákať aj tri osoby. Na čo si treba dávať pozor pri výbere trampolíny? Možno sa vám zapáči predstava najväčšieho možného priestoru na skákanie, ale najskôr si preverte, koľko priestoru máte v záhrade. K ploche trampolíny prirátajte minimálne meter do každej strany kvôli bezpečnosti skákania. Priestor by mal byť voľný tiež nad trampolínou, v žiadnom prípade ju nepostavte pod strom. Okrem rozmeru sa zamerajte na nosnosť trampolíny, ktorú by ste nemali prekračovať, pretože tým znížite jej životnosť. Záhradné trampolíny sa vyrábajú s ochrannou sieťou a chránené sú tiež pružiny. Pre lepšiu stabilitu zvoľte model, ktorý sa dá zapustiť do zeme. Zabránite tak prevráteniu trampolíny pri silnejšom vetre.

Využite priestor pred domom

Ďalšou športovou pomôckou, vďaka ktorej si zlepšíte kondíciu a zabavíte sa deťmi, je basketbalový kôš. V prípade, že máte v záhrade betónovú plochu, môžete kôš umiestniť uprostred zelene. Oveľa častejšie sú vidieť basketbalové koše pred domom resp. pred vjazdom do garáže. Basketbal je chytľavá hra, počas ktorej sa stanú rivalmi rodinní príslušníci i priatelia. Do hry môžete zapojiť nielen rodinu, ale tiež susedov. Pri susedských derby zažijete kopec zábavy a schudnete bez pocitu monotónnej námahy. Ak nechcete basketbalový kôš pripevniť na stenu, kúpte si pojazdné koše na kolieskach. Nemusíte sa obávať, že by sa takýto kôš prevrátil. Jeho základňa je dostatočne stabilná a odolá aj silným úderom loptou. Výhodou prenosných basketbalových košov je to, že výška sieťky sa dá nastaviť do viacerých pozícií. Vonkajšie basketbalové koše sú povrchovo ošetrené voči pôsobeniu UV žiarenia či vlhkosti. Sieťka je zväčša vyrobená z polypropylénu. Tieto vlastnosti sú istotou, že vám basketbalový kôš vydrží dlhé roky. Kde sa dajú pojazdné a iné typy basketbalových košov kúpiť? Na stránke najväčšieho internetového obchodu so športovými potrebami inSPORTline.

 

 

You may also like