Prečo som si založil eseročku cez firmu

by redakcia kankan
0 comment

Pred nedávnom sa moje podnikateľské plány po niekoľkých rokoch ťažkej driny rozbehli naplno. Moja účtovníčka mi poradila, aby som si živnosť zmenil na eseročku. Z tohto prechodu budem získavať len benefity a z hľadiska renomé mojej firmy mi nič iné aj tak nezostávalo. Dlho som zvažoval, že si s.r.o. založím sám, ale keď som videl, koľko papierovania založenie so sebou nesie, tak som sa rozhodol zveriť všetko do rúk firmy.

Živnosť mi už nestačila

Založiť živnosť pred pár rokmi nebolo zložité. Prakticky som len išiel na živnostenský úrad, kde som nejaké papiere vypísal, iné podpísal, zaplatil za kolky a začal som podnikať. Lenže ako živnostník ručím za prípadné dlhy firmy celým svojim majetkom. To si v tomto štádiu podnikania už nemôžem dovoliť. Navyše sa mi rôznymi účtovníckymi fintami podarí ako eseročke niečo ušetriť. Na rad prišla otázka založenia eseročky. Založenie s.r.o. bohužiaľ takéto jednoduché ako založenie živnosti nie je. Už keď som videla zakladateľskú zmluvu, tak sa mi točila hlava. Väčšine pojmov som ani nerozumel a vysoké sa mi zdali poplatky za založenie. Preto som oslovil firmu, ktorá sa zakladaním eseročiek zaoberá. Bol som milo prekvapený prístupom, rýchlym jednaním a aj tým, že som ušetril. Firma mi dokonca ponúkla, že si môžem kúpiť už založenú firmu ready made s.r.o., čo som nevyužil, keďže chcem naďalej podnikať pod mojím menom a s mojou firmou. Vrele vám odporúčam služby firiem zakladajúcich s.r.o. využiť. Absolútne sa nebojte, že by išlo o drahé služby. Realita je presne opačná.

Založenie s.r.o. cez firmu

Vybaviť všetky formality cez firmu trvá rovnako dlho, ako keby ste založenie s.r.o. realizovali sami. Ide o približne 7 až 10 dní. Lenže počas tejto doby sa môžete venovať svojim veciam a nemusíte behať po desiatkach úradoch. Osobne som len vypísal niečo ako žiadosť a o všetko ostatné sa postarala firma. Príjemne ma prekvapilo to, že som ušetril až polovicu nákladov na poplatkoch. Ako je to možné? Firmy zakladajúce eseročky vlastnia elektronický podpis a môžu všetko vybavovať online. Cez internet sú poplatky za získanie živnostenského oprávnenia polovičné. O polovicu lacnejšie je tiež podanie žiadosti o zápis do obchodného registra. Záverečné zúčtovanie bolo veľmi príjemné – zaplatil som za všetky činnosti počas zakladania eseročky len necelých 200 €. Navyše som si bol istý, že moja žiadosť o zápis do obchodného registra prebehne bez problémov, čo nie je vždy pravidlom. Veľa ľudí, ktorí si zakladajú s.r.o. svojpomocne, urobia v dokumentoch chyby, ktoré vedú k zamietnutiu a oberú ich o ďalší čas, prípadne i o peniaze. Z mojej strany odporúčam každému, aby sa zveril do rúk firiem zakladajúcich s.r.o. a nechal všetko na pleciach odborníkov.

You may also like