Oplatí sa kúpiť kovová posteľ?

by redakcia kankan
0 comment

Vo všeobecnosti platí, že najrozšírenejším materiálom na výrobu postelí je drevo. Drevo má zvláštne vyžarovanie a vôňu, ktorá prispieva k pokojnému spánku. Nielen drevo sa využíva na výrobu rámov postelí. Ľudia preferujúci moderný štýl, obľubujú rámy kovové. Oplatí sa kovová posteľ kúpiť? Aké má výhody a nevýhody?

Prečo sú drevené postele tak obľúbené

Drevené postele a spálňa k sebe akosi patria. Drevo sa dobre kombinuje s nábytkom a vyvoláva pocit útulnosti i pohodlia.  Zároveň vám drevené rámy postelí spolu s kvalitným roštom a matracom vydržia najdlhšie. Matrace do drevených postelí musíte zvoliť vo veľkosti rámu. Štandardom je matrac 90×200. Podľa materiálu matraca vyberajte typ roštu.

Drevené postele majú okrem dlhej životnosti výhodu i v tom, že ani po rokoch nevŕzgajú. Ak chcete posteľ, ktorá vám vydrží celý život, kúpte rám z masívu. Pripravte sa však na značne vysokú cenu. Alternatívou sú drevotrieskové rámy obľúbené kvôli nízkej cene. Drevené postele sú veľmi stabilné, ale zároveň ťažké. Pri premiestňovaní a manipulácii s nimi budete potrebovať pomocníkov.

Luxusné a moderné kovové postele

Kovové postele vyzerajú na prvý pohľad veľmi moderne. Priam dizajnérskym kúskom sa stávajú vďaka čelu, ktoré môže byť zdobené ornamentmi a rôznymi atypickými tvarmi. Kovové postele nájdete v obchodoch vo viacerých farbách a veľkostiach. Je veľmi jednoduché ich prispôsobiť veľkosti matraca. Priestor v miestnosti vyzerá vďaka kovovej posteli vzdušne, keďže posteľ stojí na nožičkách. O kovový rám postele sa nemusíte extra starať a napriek tomu vydrží dlhú dobu.

Najväčšou nevýhodou kovových postelí ja fakt, že časom sa spoje uvoľnia a posteľ začne vŕzgať. Tomuto nedostatku sa dá vyhnúť tak, že kúpite posteľ kovovú kombinované s drevom. Kovové postele sa nevyrábajú s úložným priestorom, čo môže byť problém v bytoch menších rozmerov. Čo sa ceny týka, kovové postele sú o niečo lacnejšie ako masívne, ale drahšie ako postele z drevotriesky.

Náš tip:

Nevyhovuje vám chlad vyžarujúci z kovu a nepáči sa vám tradičný vzhľad dreva? Kúpte posteľ čalúnenú. Vyzerá skvele, je cenovo výhodná a vo väčšine prípadoch sa predáva ako kompletná zostava t.j. rám, matrac a rošt.

 

 

 

 

 

You may also like