Dovolenka na e-bikoch. Ako na to?

by redakcia kankan
0 comment

Všimli ste si, ako nielen na cestách pribúdajú elektrické bicykle? Prednosť im dávajú ľudia, ktorí si radi užívajú dlhé cyklistické trasy a tiež menej fyzicky zdatní cyklisti. Ak ste ešte neboli tento rok na dovolenke, zvážte možnosť dovolenky na e-bikoch. Ako na to? Kde prespať a ako prepraviť bicykle na dovolenku?

Lacná a dobrodružná dovolenka

Dovolenka na elektrických bicykloch môže byť lacná, ak si ju do detailov naplánujete. Rozmyslite si, kde budete prespávať a akou formou sa odstravujete. Aby ste neboli obmedzovaní, ideálna preprava na dovolenku je vlastným autom. Tento spôsob dopravy preferujte aj kvôli prevozu elektrických bicyklov. Vo vlakoch sa síce dajú previesť, ale budete viazaní na vlakové spojenia a hlavne na vlaky, ktoré prevážanie e-bikov umožňujú.

Prevoz bicyklov na miesto určenia

Ak sa rozhodnete pre alternatívu dovolenka autom, rozmyslite si, aký nosič na bicykle kúpite. Vykladanie elektrických bicyklov do výšky je takmer nereálne. Najviac vhodný pre prevážanie e-bikov je nosič bicyklov na ťažné. Nosič na ťažné unesie niekoľko elektrických bicyklov. Tie do malej výšky na nosič hravo vyložíte. Bicykle sa na nosič pripevnia veľmi rýchlo a sú na nosiči v zadnej časti vozidla v bezpečí. Dôležité je poznamenať, že nosič bicyklov na ťažné vplýva zo všetkých nosičov najmenej na spotrebu i ovládanie vozidla. Samozrejme, že nosič na ťažné nie je lacný, ale jeho výhody vyhrávajú nad cenou. Nosič predsa nebudete využívať len jeden rok, takže náklady na kúpu sa vám vrátia.

Kde prespať za rozumnú cenu

Dokonalé spojenie je cyklistická dovolenka a kempovanie. Nocovanie v kempe vás vyjde lacnejšie ako v hoteli aj v prípade, že by ste si prenajali karavan. Karavany sa dokonca prenajímajú spolu s nosičmi rôznych typov. Oveľa lacnejšie vás vyjde kempovanie vo vlastnom stane. Na klasický zabudnite, pre rodiny nie je dobrým riešením. Skvelým riešením sú autostany.

Stan na auto sa stáva populárnou možnosťou, ako prespať v kempe. Na internete nájdete spoločnosti, ktoré stany na auto prenajímajú. Môžete si tiež stan kúpiť z druhej ruky alebo investovať do budúcnosti a kúpiť si nový autostan. Najväčšie stany na auto sú určené pre štyri osoby, čo je pre rodiny ideálne. V stane sa spí veľmi komfortne, pretože jeho dno tvorí matrac. Navyše ste v stane v bezpečí pred mrazom, zlodejmi i hmyzom. Uvažujte nad možnosťou kúpiť autostan, s ktorým si dokážete počas leta užiť niekoľko lacných dovoleniek.

 

You may also like