Daždivé počasie a golf: Akú výbavu kúpiť do dažďa?

by redakcia kankan
0 comment

Golf je šport, ktorý sa hrá za každého počasia, či už svieti slnko, fúka vietor, alebo prší. Daždivé počasie však môže byť pre golfistov výzvou a vyžaduje si špeciálnu výbavu. Ak chcete hrať golf aj v daždi, buďte pripravení vďaka rôznym pomôckam.

Pre komfortné pocity – nepremokavé oblečenie

Základom výbavy do dažďa je nepremokavé oblečenie. V špecializovaných obchodoch pre golfistov kúpite golfové oblečenie aj do vlhkého počasia. Základnom je nepremokavá bunda, nohavice a čiapka. Pri výbere nepremokavého oblečenia sa zamerajte na materiál, ktorý je priedušný a zároveň neprepustí vodu. Dôležité je tiež, aby oblečenie bolo pohodlné a neobmedzovalo vás v pohybe.

  • Bunda by mala byť dostatočne dlhá, aby zakryla spodnú časť chrbta. Dajte prednosť bunde s kapucňou. Odporúčame vybrať bundu s podlepenými švami, ktoré zabránia prenikaniu vody cez švy.
  • Nohavice z nepremokavých materiálov v širšom strihu umožnia nosiť spodnú vrstvu, ak sa ochladí.
  • Klobúk ochráni vašu hlavu a tvár pred dažďom. Vyberte si klobúk s nepremokavou úpravou a širokým okrajom, ktorý bude chrániť aj váš krk.

Pre bezpečný pohyb – vodeodolné topánky

Ďalším dôležitým prvkom výbavy do dažďa je vodeodolná obuv. Golf sa hrá na tráve, ktorá je v daždi mokrá a klzká. Preto je dôležité mať obuv s dobrou trakciou a nepremokavou membránou. Najznámejšia je membrána Gore-Tex. Overte si kvalitu podrážky. Hlboké drážkovanie zabezpečí lepšiu priľnavosť.

Pre silný švih – nepremokavé rukavice

Okrem tela je nutné počas hry v daždi chrániť aj ruky. Kvalitné rukavice udržia ruky v teple a suchu. Ideálne sú nepremokavé materiály, ktoré sa pri dotyku s palicou nešmýkajú. Kvalitné sú rukavice z kože alebo syntetickej kože s nepremokavou úpravou.

Ochrana výbavy – bag alebo obal na bag

V bagu sú skryté všetky dôležité časti golfovej výbavy – golfové palicegolfové loptičky. Kvalitný bag alebo obal na bag zabráni premoknutiu a chráni veci uschované vo vnútri. Vyberte si bag alebo obal, ktorý je vyrobený z nepremokavého materiálu a má dostatočne veľkú kapacitu na všetky súčasti výbavy.

Starostlivosť o výbavu počas dažďa

Po každom použití očistite a osušte kompletne celú výbavu. Nepremokavé oblečenie perte podľa pokynov výrobcu a používajte špeciálne prostriedky na pranie nepremokavého oblečenia. Obuv očistite od blata a nečistôt, nechajte ju vyschnúť na vzduchu. Rukavice osušte a uložte ich na suchom mieste.

Tip na záver: Okrem spomenutej výbavy pomôžu aj ďalšie doplnky ako sú napríklad nepremokavý kryt na vozík, dáždnik alebo špeciálne uteráky na sušenie palíc a loptičiek. S uvedenou výbavou budete pripravení na každé počasie a nič vám nezabráni užiť si golf naplno.

Autor: Gabriela Kudláčová

 

 

 

 

You may also like