Čo si so sebou zobrať na cyklistický výlet do hôr

by redakcia kankan
0 comment

Hory sú spanilé, nádherné, ale aj zradné. Každý skúsený turista a cykloturista vie, že v horách sa dokáže zmeniť počasie z minúty na minútu. Zároveň sa vám v horách môžu pritrafiť desiatky nehôd, pri ktorých budete šťastní, že ste si do batohu pribalili to či ono. Viete, čo všetko je potrebné zabaliť do tašky na cyklistický výlet do hôr?

Počasie i terén môžu prekvapiť

Základom cyklistického výletu v horách je horský bicykel. Ten je čoraz častejšie vytláčaný elektrickým variantom. Jazdiť celý deň po kopcoch je náročné, a preto nechať občas za vás pracovať elektromotor je veľmi príjemnou možnosťou si odpočinúť. Elektro bicykel je skrátka ako stvorený na dlhé túry a jazdu v ťažšom teréne. Ak ešte bicykel nevlastníte a neviete si s jeho výberom poradiť, obráťte sa na skúsených predajcov v e-shope inSPORTline. Bicykel je základom každého cyklistického výletu, no okrem neho je potrebné sa vhodne obliecť. Sledujte predpoveď počasia, ale napriek tomu buďte pripravení úplne na všetko. Aj keď hlásia slnečné počasie, pribaľte si do batohu teplejšiu nepremokavú bundu s kapucňou. Zakúpiť sa dajú špeciálne bundy pre cyklistov a nohavice, ktoré majú chrániče proti odratiu od sedadla. Myslite aj na vhodnú cyklistickú obuv, slnečné okuliare a pokrývku hlavy. Iste máte celú trasu vopred pripravenú. Pre prípad, že by ste v lese zablúdili, je lepšie so sebou voziť GPS navigáciu alebo mať minimálne navigáciu v mobilnom telefóne. V tomto prípade oceníte držiak na telefón pripevnený na viditeľnom mieste.

Buďte pripravení na všetko

V taškách, ktoré sa pripevňujú na bicykel je dostatok miesta na všetko, čo by ste mohli v prípade núdze potrebovať. Výber tašky na bicykel nezanedbajte a priplaťte si za kvalitu. Okrem veľkosti myslite aj na materiál, ktorý by mal byť pevný, odolný voči pretrhnutiu a vlhkosti. Pri dlhšom výlete by vám v taške nemali chýbať tieto veci: malá cestovná lekárnička, sada na zalepenie defektu, náhradná duša, základné náradie na výmenu duše a cestovná pumpička. Ak sa chystáte na viacdenný výlet, bude toho o niečo viacej. Budete potrebovať spacák poprípade i stan. Stan však nie je nevyhnutný, môžete si predsa postaviť prístrešok pomocou igelitu. O to väčšie zážitky si z výletu odnesiete. Do batohu si pribaľte taktiež teplé spodné oblečenie, pršiplášť a baterku. Samozrejmosťou je jedlo a dostatok vody. Ľudia pred výletmi často zabudnú zabaliť do batohu úplne základné veci akými sú napríklad peniaze alebo doklady. Ak sa chystáte do hôr v lete, dobre vám poslúži aj repelent alebo krém na opaľovanie. Nezabudnite ani na to najdôležitejšie – dobrú náladu a chuť zažiť dobrodružstvo.

 

 

 

You may also like