Toto sú tie najčudnejšie povolania na svete

by redakcia kankan
0 comment

Veľa z nás sa denne sťažuje na svoju prácu. Je stresujúca, vyčerpávajúca, vadia vám kolegovia, dochádzanie, pracovný čas, plat. Zdá sa, že nikdy to nebude ideálne. Ak  si však môžete odpracovať svojich 8 hodín v teple a suchu, patríte k tým šťastnejším.Toto sú tie najčudnejšie povolania na svete

  1. Hľadač červíkov

Ste vášnivý rybár? Určite so sebou na ryby beriete aj zásobu červíkov. No ak ste si ich nenazbierali vlastnoručne, niekto ich do toho zverimexu musel doručiť. Kedy ale také červíky vyliezajú? Áno, je to väčšinou v noci a za dažďa. Takže zatiaľ čo ležíte doma v teple pod perinou, niekto sa tam vonku práve teraz rýpe v zemi a vyberá dážďovky.

  1. Ovoniavač podpazušia

Ak červíky pre vás neboli dostatočne nechutné, tak tu máme ďalšiu chuťovku. Ak používate deodorant, verte, že jeho vôňa nevznikla len tak. Je to kombinácia pachov aplikovaná na podpazušia viacerých ľudí. Je to preto, aby si výrobcovia boli istí, že bude len malá pravdepodobnosť, že môže na niekom daná zmes zapáchať.

  1. Upratovač miesta činu

A toto sa netýka iba miesta, na ktorom bol spáchaná vražda alebo samovražda. Priestory, kde sa našla akákoľvek mŕtvola musí byť vyčistená. Ide naozaj o prácu, na ktorú nemá žalúdok hocikto. Vedeli by ste si to predstaviť? Alebo predsa len radšej zostanete vo svojej kancelárii pri počítači?

  1. Ochutnávač

Celý deň trávite jedením? Pre niekoho práca snov, no v skutočnosti skôr nočná mora. Každé sústo totiž môže byť aj vašim posledným. Do tejto kategórie môžeme zahrnúť celú sériu rôznych profesií. Už v minulosti mali králi svojich ochutnávačov, aby sa zabránilo ich otráveniu. V dnešnej dobe poznáme takýchto testerov jedla tiež, i keď je účel o čosi odlišný. Takzvaný stunt tester je napríklad používaný pre TV show Faktor strachu. Jeho úlohou je ochutnávať tie najnechutnejšie vecí. Tento človek je totiž prvým, čo ochutná najrôznejší hmyz, baranie oči alebo morské obludy, aby sa uistil či je to pre účastníkov bezpečné.

K ochutnávačom môžeme priradiť aj takú profesiu, akou je ochutnávač psieho alebo mačacieho žrádla. Áno, aj takáto profesia existuje, aby si výrobcovia boli istí, že vašim miláčikom bude obed chutiť a aj voňať.

  1. Profesionálny trúchlič

Existujú povolania, ako je napríklad maskot, klaun, roztlieskavač v divadle. Viete si však predstaviť, že niekto má aj opačnú funkciu? To znamená, že namiesto rozosmievania má ľudí rozplakávať? V Ázii a Afrike si môžete takéhoto človeka najať na pohreb. Väčšinou ide o ľudí, ktorým na pohreb nepríde nikto iný alebo len malý počet smútiacich. Profesionálni trúchliči vo vás stopercentne vzbudia aspoň malú ľútosť.

 

 

 

 

You may also like