Aké Sú Výhody Strešných Boxov?

by redakcia kankan
0 comment

Dnes sa spolu pozrieme na to, akými prednosťami vás môže zaujať kvalitný strešný box a v akých situáciách ho oceníte. Spomenieme si aj ďalšie praktické vychytávky, ktoré ocení každý správny milovník cestovania a športového vyžitia.

Čo by ste o strešných boxoch mali vedieť?

K popredným benefitom vhodne zvoleného strešného boxu patrí v prvom rade otázka bezpečnosti. Poslúžia vám totiž na prepravu lyží a snowboardov, ktoré tak nemusíte transportovať vo vnútri vášho automobilu, čo je mimochodom vzhľadom na riziká zranení spojených s núdzovým brzdením, tiež zakázané. Nehovoriac o tom, že takýmto spôsobom prepravy by sa lyže, ako aj iné športové príslušenstvo, mohli poškodiť či znehodnotiť strechu alebo poťahy v interiéri daného vozidla. Strešné boxy vám zároveň dávajú k dispozícii väčšie množstvo úložného priestoru a umožňujú tak tiež pohodlnejšiu jazdu.

Vďaka svojmu inovatívnemu dizajnu box taktiež dodáva autu istú dávku elegancie a aj staršie vozidlo tak s ním môže pôsobiť o poznanie modernejšie. Poslúži vám pritom nielen počas zimnej sezóny pri praktizovaní zjazdového alebo bežeckého lyžovania, prípadne snowboardingu, ale aj v lete, keďže v ňom môžete komfortne prenášať kajak či ďalšie športové náčinie pre zdolávanie divokých vôd. Pokiaľ naopak dávate prednosť cykloturistike, vhodnejším riešením je pre vás nosič na ťažné zariadenie určený na transport horských bicyklov. Pre tento typ nosičov je dôležitá odolná konštrukcia, stabilný upínací systém, spoľahlivé bezpečnostné známky, jednoduchá montáž a zvýšená kapacita.

Tip navyše pre aktívne založené rodiny

V neposlednom rade sa môžete spoľahnúť na praktické detské vozíky, známe tiež ako cyklovozíky, vďaka ktorým si vaše deti môžu s vami vychutnať príjemný rodinný cyklovýlet už od ranného veku. Miera hlučnosti cyklovozíkov je veľmi nízka, deťom sa v nich sedí komfortne a ich bezpečnosť zaručujú troj až päťbodové bezpečnostné pásy. Niektoré vybrané modely sa dajú v prípade potreby využiť aj na prepravu dvoch detí súčasne a sú tiež vybavené parkovacou brzdou, prípadne nastaviteľnými riadidlami. Do cyklovozíkov je samozrejme zabezpečný prísun čerstvého vzduchu a zároveň sú v nich vaše ratolesti chránené pred dažďom aj pred silným vetrom.

You may also like