Zásnubný prsteň, ktorý zaručene očarí vašu vyvolenú

by redakcia kankan
0 comment

Milovať znamená túžiť byť s tým druhým každú sekundu až do sklonku života. V živote zamilovaného páru sú okamihy, na ktoré sa nikdy nezabúda. Ide o zásnuby a o svadbu. Svadbu riešia zamilovaní spoločne, a preto je plánovanie tejto udalosti o niečo jednoduchšie ako zásnuby. Zásnuby sú celé v rukách budúceho ženícha. Páni, viete, aký zásnubný prsteň zaručene očarí vašu vyvolenú?

Výber vzácneho kovu

V oblasti výberu vzácneho kovu budete mať menej starostí ako s výberom drahokamu. Väčšinou sa ako kov na výrobu zásnubného prsteňa používa zlato. Zlato má nádherný lesk a vydrží na prste žiariť dlhé roky. Navyše viete farbu zlata prispôsobiť preferenciám vašej lásky. Stačí sledovať, akú bižutériu alebo šperky nosí a podľa toho sa zariadiť. Ak vidíte na krku milovanej strieborné retiazky a na ruke strieborný náramok, tak je istou voľbou biele zlato. V prípade, že vaša drahá nosí raz striebro a inokedy zlato, nejde o žiadny problém. Zlatý zásnubný prsteň môže byť vyrobený z kombinácie bieleho, žltého a dokonca ružového zlata.

Výber drahokamu

Každý zásnubný prsteň musí mať zasadený drahokam. Najčastejšie sa jedná o diamanty, ktoré, ako viete, sú večné. Diamanty si právom zaslúžili toto prvenstvo, pretože ide o drahokam, ktorý je najtvrdším materiálom na svete. Nemusíte sa obávať, že by ho vaša milovaná len tak zničila. Diamant vlastne symbolizuje odolnosť a pevnosť vašej lásky. Napriek tomu, že diamant hrá prím, nezlomte ihneď palicu ani nad inými drahokamami. Napríklad zirkón je pre zásnubné prstene ako stvorený. Kvalitne spracovaný a vybrúsený zirkón vyzerá v prsteni rovnako dobre ako diamant. Navyše je cenovo oveľa prijateľnejším variantom. Jeho lesk je na prvý pohľad na nerozoznanie od diamantu. Pripraviť sa však musíte na to, že zirkón sa môže mechanicky poškodiť a stratiť tak spomínaný lesk.

Ak hľadáte niečo špeciálne

Možno si predstavujete zásnubný prsteň len ako klasický zásnubný prsteň diamantom. Je vaša partnerka originálna a rada vybočuje z davu? V tomto prípade by ju mohol takýto prsteň nudiť alebo by mohla mať pocit, že sa k nej nehodí. Preto nie je na škodu, ak budete uvažovať o niečom špeciálnom. Napríklad o farebnom kameni namiesto bieleho diamantu. Drahokamy môžu byť zelené, fialové alebo červené. Farebnou kombináciou zlata a rubína, smaragdu či zafíru dostanete do kolien aj tú najviac originálnu ženu.

 

You may also like