Voľba interiérovej farby – ako na to?

by redakcia kankan
0 comment

Výber perfektnej farebnej schémy steny pre daný domov je nielen náročný, ale aj namáhavý. Ako sa zhodli viacerí odborníci, farba steny by mala zodpovedať a zároveň vyzdvihnúť osobnosť nielen domu, ale aj jeho obyvateľov. Výhodou je výber farebnej schémy stien na základe individuálnych predstáv, funkcie miestnosti či už existujúceho nábytku.

Voľba interiérovej farby podľa typu miestnosti

Pri výbere vhodnej farby do interiéru je nutné zvážiť to, o akú miestnosť pôjde. V obývačke môžu prevládať jasnejšie farby, ktoré poskytujú príjemný pocit tepla a zároveň pôsobia neutrálne, vďaka čomu sa dajú ľahšie kombinovať s farebnými dekoráciami či nábytkom. V spálni môžu dominovať chladnejšie farby ako je svetlo modrá, svetlo zelená alebo levanduľová, keďže práve tieto odtiene pôsobia upokojujúco a nerušivo. Podobne sú považované farby ako žltá a zelená, ktoré sú ideálne do priestorov ako je kuchyňa. Napriek tomu, že tieto farby laky je potrebné skombinovať s nábytkom, aby bola domácnosť považovaná za jeden celok, je potrebné zvážiť ďalšie dôležité aspekty.

Typ osvetlenia má pri výbere farby významnú rolu

Pri výbere vhodnej farby steny by malo byť kľúčovým faktorom tiež osvetlenie. Na základe toho, akým smerom je izba otočená a koľko slnečného svetla prijíma, existuje niekoľko rád týkajúcich sa výberu farby steny. Izby orientované na východ a západ dostávajú menej slnečného svetla a teplejšie tiene ich môžu rozjasniť, zatiaľ čo izby orientované na juh prijímajú dostatok prirodzeného slnečného svetla, čiže v tomto prípade je vhodné zvoliť chladnejšie odtiene. Miestnosti orientované na sever neprijímajú dostatok slnečného svetla, čiže v tomto prípade je lepšie siahnuť po farbách, ktoré sú teplého odtieňu. Internetová drogéria Bugy ponúka široký sortiment interiérových a exteriérových farieb, lakov, maliarskeho náčinia a ďalších užitočných potrieb, ktoré sú pri zariaďovaní či prerábke bytu viac než nevyhnutné.

 

You may also like