Viete, prečo sú žltí? Plus ďalšie zaujímavosti o Simpsonovcoch

by redakcia kankan
0 comment

Tieto kultové žlté postavičky pozná asi každý – tučný a lenivý otec rodiny Homer, starostlivá matka s modrými vlasmi Marge, bystré dievčatko Lisa, nezbedník Bart a malá Maggie. Zaujímavé je, že aj keď ich sledujeme už desaťročia, oni proste nestarnú!

Tento seriál je navyše známy svojimi prekvapivo presnými predpoveďami. Simpsonovcom sa podarilo správne predpoveď budúcnosť dokonca niekoľko krát.

Ak patríte aj vy medzi ich fanúšikov, určite vás upútajú nasledovné zaujímavosti:

 1. Výroba každej jednej epizódy stojí vyše pol milióna eur. Do tejto sumy nie sú započítané platy hercov.
 2. Dablér Homera si za celú kariéru dabovania zarobil viac ako 3 miliardy dolárov.
 3. V každom diely je špeciálny záber na Homerove vlasy a ucho, ktoré z určitého uhla vyzerá ako písmená M a G, čo sú iniciály mena tvorcu Simpsonovcov, Matta Groeninga.
 4. Dom Simsonovcov naozaj existuje. Môžete ho nájsť v Nevade.
 5. Všetky postavy majú na rukách 4 prsty. Iba dvakrát sa stalo, že by niekto mal prstov 5. Boh a ruka na fotografii v novinách.
 6. V Japonsku sú zakázané všetky diely Simsonovcov, kde sú postavy vystavené radiácii. Je to z dôvodu jadrovej katastrofy vo Fukušime.
 7. Homerovo ružové auto je Plymouth z roku 1986.
 8. Zábavný park na štýl Simsonovcov bol otvorený v roku 2013 v americkom Orlande. Jeho rozloha je 30 tisíc m2. Môžete si tam dať napríklad pivo U očka, dať si Krastyburger alebo pivo Duff. Tiež je tam Krastyland a mnoho ďalšieho.
 9. Simpsonovci neboli prvým animovaným projektom ich tvorcu Matta Groeninga. Ešte pred nimi písal komiks Život v pekle.
 10. Líza Simpsonová je jediná postava, ktorá má ozvučenú chôdzu, a teda ju môžete počuť chodiť.
 11. Seriál sa dostal do Guinessovej knihy rekordov za najväčší počet hosťujúcich celebrít. Dodnes ich bolo vyše 600. Možno ste sa zamýšľali nad tým, ako je možné, že väčšina známych osobností, ktoré sa v seriáli objavia, si robia zo seba srandu. Pravdou je fakt, že do seriálu je veľká tlačenica a drvivá väčšina celebrít chce byť súčasťou Simpsonovcov aj za cenu, že budú zosmiešnené.
 12. Aj napriek tomu, že seriál je typický americký, nie je animovaný v Amerike, ale v Južnej Kórei.
 13. Zvuk cucanie cumlíka, ktoré vydáva Maggie nie je žiaden umelo vytvorený zvuk. Robí ho priamo Matt Groening.
 14. Seriál je aktuálne vysielaný vo viac ako 70 krajinách sveta.
 15. Historka, že Matt vymyslel Simsonovcov v priebehu pár minút, kedy čakal na chodbe, je pravdivá.
 16. Deviata epizóda 23. série sa odohráva v budúcnosti v roku 2041. Matt Groening tvrdil, že práve tento príbeh bude zakončovať celý seriál. Takže teoreticky Simpsonovci sa môžu objavovať na obrazovkách ešte ďalších 20 rokov.
 17. Začiatočné gaučové scény sú v seriáli preto, aby dokázali upravovať dĺžku jednotlivých epizód.
 18. Simpsonovcov si môžete pustiť napríklad aj v Arabskej verzii, kde sa Homer volá Omar Šamšún (čo znamená „bez piva“) a namiesto piva pije limonádu a je hovädzie hamburgre.
 19. Ak by ste sa chceli pozrieť do mesta Springfield, je to veľmi jednoduché. V celých Spojených štátoch je ich dokopy až 38. Seriálové mestečko sa ale nezakladá na žiadnom z nich.
 20. Farba postavičiek nie je náhodná. Je to z toho dôvodu, že ak prepínate programy na obrazovke, žltá vás má ihneď zaujať.
 21. Ako Simpsonovci vznikajú? Všetci scenáristi dostanú v decembri voľno, na nový rok sa opäť stretnú, predložia svoje návrhy a potom sa celý seriál 6 až 9 mesiacov animuje.
 22. 40 % svetových autonavigácií majú hlas Homera Simpsona.

 

 

 

You may also like