Valentín: Ako očakávania ničia realitu

by redakcia kankan
0 comment

Áno, možno si myslíte, že to nie je „náš“ sviatok, nebudete ho oslavovať a vo všeobecnosti si iba „školáci“ navzájom posielajú „valentínky“.

Ale uznajte, bez ohľadu na to, ako popierate tradície sviatku zamilovaných, v duši sa stále skrývate záblesk nádeje, že tentoraz bude 14. február výnimočný. S kvetmi, sviečkami, romantickým filmom, výletom do reštaurácie, prípadne vytúženým prsteňom v krabičke. Alebo aspoň lepší ako minulý rok.

Netreba dodávať, že práve cez sviatky sú naše očakávania kruto zrazené s realitou. Nesprávne šaty, nesprávne načasovanie, nesprávny muž … Aby ste sa tentokrát nemuseli báť neopodstatnených nádejí, povieme vám, čo sa môže pokaziť a prečo sa to všetko deje.

1. OČAKÁVANIE: „VEZMI SI MA!“

Začnime s vážnym. S návrhom na sobáš. Samozrejme, viete, že je zvykom dávať na Valentína drobné darčeky, ale veľmi by ste si želali, aby táto „malá zmena“ bol prsteň s diamantom.

Realita:

Namiesto zamatovej škatuľky uvidíte roztomilú tašku. A v nej – ​​plyšový králik (alebo mačka, alebo medveď) a bonboniéra.

Prečo sa to deje:

Pretože muž nedokáže čítať vaše myšlienky. Nevie, že dnes chcete počuť tie drahocenné slová. Môže mať svoje vlastné plány. Navyše, okamih, keď vám niečo takéto navrhne, je pre neho sám o sebe sviatkom. Prečo to miešať s čímkoľvek iným?

2. OČAKÁVANIE: „ROMANTICKÉ PROSTREDIE“

Očakávate, že celý tento deň bude presýtený romantikou: zobudíte sa s vôňou kávy, na vankúši nájdete nádhernú kyticu ruží.

Potom spolu s milovanou osobou strávite deň sledovaním romantických filmov a večer si dáte večeru pri sviečkach.

Realita:

Ráno si navzájom kradnete perinu a dohadujete sa, kto pôjde do kúpeľne ako prvý. Pripravíte si raňajky. Neskôr už nemáte chuť vyberať, čo si idete pozrieť a tak namiesto romantického filmu, zostanete pri ďalšej epizóde The Walking Dead. A večer, keď sedíte pri sviatočnom stole, pozeráte sa na seba asi 5 minút, cítite sa nepríjemne a nakoniec sa rozhodnete, že aj chodci vonku sú veľmi zaujímaví.

Prečo sa to deje:

Pretože romantika sa nedá nútiť. Na sviečky, kvety a nežné slová potrebujete patričnú náladu, ale také veci nefungujú „na požiadanie“. Príliš vysoké očakávania spôsobujú príliš veľa sklamaní. Lepšie je akceptovať skutočnosť, že ani vy, ani on momentálne nechcete pozerať plačlivé filmy, a užite si, že ste si práve nablízku. Aj keď sú na obrazovke zlí zombíci.

3. OČAKÁVANIE: „VŠETKO UROBÍ SÁM.“

Nie je jasné, prečo, ale očakávate, že váš milovaný vytvorí všetku romantickú atmosféru sám. Napustí vaňu šampanským a lupienkami ruží, kúpi drahý darček, pozve vás do reštaurácie alebo pripraví chutnú večeru a vy iba prijmete jeho dvorenie.

Realita:

Žiadny zázrak sa nestal. Neexistuje kúpeľ so šampanským ani drahý darček a večeru si musíte pripraviť sami. A potom sa to začne – spomeniete si, ako vám vaša kamarátka hovorila o tom, aké prekvapenie jej priateľ dal na predminulú dovolenku (bez ohľadu na to, že sa rozišli pred rokom), obviníte vášho drahého z necitlivosti a poviete mu, že vôbec nie je romantický.

Prečo sa to deje:

Pretože sme všetci videli hollywoodske filmy, kde je život viac ako rozprávka. A nakoniec sa Valentín volá Valentín, pretože každý z páru môže toho druhého potešiť príjemnými maličkosťami. Inak by sa to volalo „Deň jedného narcistického dievčaťa, ktoré čaká na svojho priateľa, aby ju niečím prekvapil.“ Nie je jednoduchšie spolu uvariť večeru, aby sviatok nevyzeral ako hra „ty si pre mňa – ja pre teba“?

You may also like