Uvažujete o kúpe elektrického bicykla? Vyvarujte sa týmto 7 chybám

by redakcia kankan
0 comment

Elektrické bicykle, skrátene ebiky, sú obľúbenou športovou pomôckou nielen počas prepravy po meste. Každý uzná, že cena elektrického bicykla je vyššia, čo znamená jediné – pri výbere ebiku si dávajte pozor a dajte si s kúpou čas. Ku ktorým 7 chybám pri výbere tohto typu bicykla prichádza najčastejšie?

1. Neoverené značky

V snahe ušetriť dá veľa ľudí pri kúpe ebiku prednosť neznámej značke. Následne majú s bicyklom problémy, ktoré nedokážu vyriešiť ani v servise. Záver takéhoto jednania je taký, že ebike zostane v pivnici a vám zostanú oči pre plač. Naša rada znie – overte si značku, dostupnosť náhradných súčiastok a servis. Napríklad značka crussis je v oblasti predaja bicyklov stávkou na istotu.

2. Bicykel pre celú rodinu

Pozor na to, že elektro bicykle je nutné kupovať na mieru toho, kto bude na bicykli jazdiť. Nejde o bicykel pre celú rodinu. Každý potrebuje iný bicykel s ohľadom na veľa parametrov od hmotnosti jazdca až po jeho výšku.

3. Nesprávna veľkosť

Oblečenie kupujete podľa svojej veľkosti a ebiky je tiež nutné vybrať podľa výšky jazda. Veľkosť rámu elektrického bicykla sa uvádza v palcoch. Informujte sa u predajcu, aká veľkosť rámu je pre vás vhodná s ohľadom na vašu výšku.

4. Nevhodný typ bicykla

Všetky typy bicyklov vrátane elektrických je možné kúpiť do rôzneho terénu. Tento parameter je pri výbere bicykla na rovnakej priečke dôležitosti ako veľkosť rámu. Na horskom bicykli by sa vám ťažko jazdilo po asfalte a mestský bicykel nie je určený do terénu. Dobre si premyslite, na aké účely budete ebike využívať a podľa toho vyberte typ bicykla.

5. Krátky dojazd bicykla

Overenie kapacity batérie je pre dojazd elektrického bicykla kľúčovým faktorom. Nabíjať bicykel každý deň alebo sa obávať, že zostanete bez batérie v lese neprispieva k psychickej pohode. Preto si u predajcu overte priemernú dĺžku dojazdu ebiku.

6. Nízka výška investície

Cena elektrického bicykla síce nestojí na prvom mieste pri výbere, ale pravidlo ceny je jasné. Keď kúpite lacnejší model, nemôžete očakávať špičkový výkon, dlhý dojazd alebo kvalitu rámu.

7. Neoverený predajca

Poskytuje vami vybraný predajca ebikov záruku? Má k dispozícii servis vo vašom okolí? Vie vám poradiť pri výbere bicykla? Predáva k elektrickým bicyklom príslušenstvo? Všetky uvedené otázky si overte a vsaďte na renomovaného predajcu. V oblasti ponuky i poradenstva stojí na vrchole internetový obchod inSPORTline. Nechajte si doviezť ebike priamo domov a užívajte si kilometre skvelej jazdy.

 

 

 

 

 

You may also like