Ubytujte sa v Štiavnických vrchoch a preskúmajte krásy okolia

by redakcia kankan
0 comment

V lokalite Štiavnické vrchy zažijete luxus, divočinu i romantiku. Každý si príde na svoje. Váš výlet sa začína výberom správneho ubytovania, ktoré sa bude tiež podieľať na tom, aké spomienky si z výletu domov prinesiete.

Ubytovanie na Slovensku aj pre menej náročných

Vedeli ste, že v Štiavnických vrchoch môžete bývať nielen na chate či v zrube, ale aj v karavane, maringotke či dokonca priamo na lúke? Ak ste sa rozhodli, že aj samotné ubytovanie má byť pre vás zážitkom, potom si doprajte! Bude to luxus spojený s využívaním luxusného apartmánu, sauny a vírivky alebo pobyt vo voľnej prírode, podobný stanovačkám z detstva? Vycestovať môžete vo dvojici, ale aj s partiou. Cena za ubytovanie pre jednu osobu na jednu noc je tým výhodnejšia, čím viac sa vás ubytuje. A tak si môžete užiť chatu desiati iba za 10 alebo 15 eur na noc. Bonusom bude atraktívne prostredie, lesy, hory či jazerá v okolí.

Overte si, či vám ubytovateľ ponúka možnosť grilovať si alebo má k dispozícii ihrisko pre deti. Na dovolenku možno nechodíte tak často, máte preto právo byť nároční. Ak vám stačí, že máte kde hlavu zložiť, lebo cez deň máte naplánovaný bohatý program v okolí, určite vám bude stačiť len teplá posteľ a nebudete potrebovať žiadne extravagantné vybavenie a služby. Na stránkach fiemso.com sa o vašu priazeň uchádzajú poskytovatelia ubytovania z celého Slovenska. Keďže komunikujete pri rezervácii pobytu priamo s nimi, nečakajú vás žiadne sprostredkovateľské poplatky.

Zážitky zo Štiavnice

V lokalite Štiavnické vrchy vás toho ako turistov môže upútať viac. Pokiaľ cestujete na dovolenku s deťmi, určite nevynechajte Zveropark Losia farma v Revištskom Podzámčí. Nájdete tu približne 40 druhov zvierat, vodopád i jazierko plné rybičiek. Miesto ako stvorené na rodinný piknik. Podobne pútavý pre rodiny s deťmi je aj Vodný park Vyhne. Aquapark s termálnou vodou a wellness službami možno navštíviť počas celého roka. Priamo v Banskej Štiavnici môžete navštíviť zrkadlovú sálu Infinitórium – galériu zrkadlových ilúzií. Na chvíľu sa tu budete cítiť ako rozprávke, dospelí možno ako v Matrixe. Keď už budete v Štiavnici, navštívte aj Nový zámok, ktorý je súčasťou Slovenského banského múzea. Aj v Starom zámku sa dozviete viac o význame banských miest v boji proti Turkom. Drevený betlehem v Banskej Štiavnici patrí k najväčším pohyblivým betlehemom na Slovensku, prezrite si ho osobne.

Ak si nájdete ubytovanie v lokalite Štiavnické vrchy, užijete si tu zimnú lyžovačku či turistiku v prírode. Turistov láka Veľké Kolpašské jazero, Arborétum Kysihýbel, Hodrušské jazero, lesná zoo na Počúvadle, zrúcanina hradu Sitno, Šášovský hrad nad obcou Šášovské Podhradie či zrúcanina Pustého hradu nad Zvolenom. Budete si vedieť vybrať?

 

 

You may also like