Tipy na kardio cvičenia, pri ktorých sa nebudete nudiť

by redakcia kankan
0 comment

Kardio cvičenia sú efektívnou cestou k zhadzovaniu kilogramov. Vďaka kombinácii kardia a posilňovania sa vám podarí dosiahnuť postavu snov. Problém nastáva, keď sa cvičenie stane viac povinnosťou ako zábavou. V takýchto momentoch ľudia strácajú motiváciu, upadajú do stereotypu a stagnujú. Riešením sú kardio aktivity, ktoré sú zábavné a efektívne.

Vyskáčte si postavu snov

Prvým našim tipom pre zábavné kardio cvičenie je skákanie na trampolíne. Trampolína sa vyrába v rôznych prevedeniach ako sú trampolíny nafukovacie pre najmenšie deti, fitness trampolíny nielen na skupinové cvičenia alebo obrovské záhradné trampolíny. Veľkým bonusom skákania na trampolíne je okrem chudnutia to, že sa aktivite môže venovať celá rodina. Skákanie na trampolíne je šetrné ku kĺbom, skvelé na chudnutie i formovanie postavy, prináša uvoľnenie a zlepšuje koordináciu.

Spaľovanie pri skákaní na trampolíne: približne 200 kalórií za pol hodiny

Finančná náročnosť: interiérová trampolína od 60 €

Čo budete potrebovať: trampolínu, voľné oblečenie a chuť sa hýbať

Preč so stresom a kilogramami

Ďalšou zábavnou a veľmi efektívnou metódou chudnutia je boxovanie. Kondičné boxovanie sa teší obľube medzi ľuďmi, ktorí potrebujú po náročnom pracovnom dni vybiť negatívnu energiu. Počas hodiny boxovania zatočíte so stresom i nadbytočným tukom. Pri boxovaní sa formuje postava, telo je flexibilnejšie, pevnejšie, zlepšuje sa koordinácia a buduje sebavedomie. Boxovať môžete sami, kedy budete potrebovať boxovacie vrece alebo kužeľ, ktoré kúpite za skvelé ceny v internetovom obchode inSPORTline. Boxovanie je o niečo viac zábavné vo dvojici. Nájdite si sparing partnera, ktorý vás bude motivovať k lepším výkonom.

Spaľovanie pri kondičnom boxovaní: približne 300 kalórií za pol hodiny

Finančná náročnosť: boxovacie vrece od 30 €, rukavice od 20 €

Čo budete potrebovať: boxovacie rukavice, pohodlné športové oblečenie, boxovacie vrece

Lacné a extra zábavné kardio

Na záver sa dostávame k cvičeniu, ktoré môže byť súčasťou tréningu alebo je možné toto cvičenie realizovať ako komplexný tréning. Vráťte sa do detských čias vďaka švihadlu. Na švihadle môžete skákať vonku i doma. Vymýšľajte nové triky, skúšajte nové skoky a nudiť sa iste nebudete. Švihadlo je veľmi skladná a lacná pomôcka, s ktorou rýchlo spálite kalórie, precvičíte celé telo, zlepšíte koordináciu i rovnováhu a vybudujete kondíciu.

Spaľovanie pri skákaní cez švihadlo: približne 350 kalórií za pol hodiny

Finančná náročnosť: švihadlo od 8 €

Čo budete potrebovať: švihadlo, topánky s odpružením, športové oblečenie

 

 

You may also like