Tieto účinky šťavy z arónie ocení na jeseň každý

by redakcia kankan
0 comment

Jeseň je obdobím, kedy sa zvyšuje výskyt respiračných ochorení a zdravotných problémov. Najčastejšími komplikáciami sú ochorenia dýchacích ciest nielen u dospelých, ale predovšetkým u malých detí v kolektívoch. Jeseň prináša výrazné teplotné zmeny, čo môže zvýšiť riziko nachladnutia a nakazenie inými chorobami. S nástupom chladného počasia a krátkeho denného svetla sa môže zvýšiť riziko oslabenia imunitného systému. Dôležité je dodržiavať zásady zdravého životného štýlu vrátane dostatočného spánku, vyváženej stravy a pravidelného cvičenia. Predchádzať chorobám možno aj pravidelným umývaním rúk, starostlivosťou o dýchacie cesty (konvičkovanie) alebo užívaním vitamínov (ideálne na prírodnej báze).

Superpotravina arónia na scéne

Jednou zo superpotravín, ktorá obsahuje vitamín C, vitamín K, vitamín E a ďalšie zdraviu prospešné živiny je arónia. Šťava z arónie je známa svojimi potenciálnymi zdravotnými výhodami vďaka svojmu bohatému obsahu antioxidantov, vitamínov a minerálov. Je však dôležité si uvedomiť, že množstvo živín sa môže líšiť v závislosti od spôsobu výroby konkrétneho produktu. Arónia patrí do rodu rastlín z čeľade ružovitých. Dva hlavné druhy arónie sú čierna arónia a červená arónia. Tieto rastliny sú pôvodom zo Severnej Ameriky a v Európe sa pestujú nielen pre svoje dekoratívne vlastnosti, ale aj pre svoje plody, ktoré sú známe svojimi zdravotnými výhodami.

Šťava z arónie

Šťava z arónie

Obľúbený „super“ nápoj

Šťava z arónie, známa tiež ako chokeberry juice, je obľúbený nápoj vďaka svojej kyselkavej chuti a potenciálnym zdravotným výhodám. Šťava sa zvyčajne vyrába zo zrelých bobúľ arónie. Bobule sa lisujú tak, aby sa odstránili pevné častice a následne sa môže pridať do rôznych nápojov. Šťava z arónie má typicky kyselkavú chuť, ktorú mnohí popisujú ako zemitú alebo horkú. Niektorí ľudia ju konzumujú aj samotnú, zmiešanú s vodou alebo inými ovocnými nápojmi.

 Tu sú niektoré z možných účinkov tejto šťavy

  1. Vysoký obsah antioxidantov: arónia obsahuje vysoké množstvo antioxidantov, ako sú flavonoidy, anthokyany a vitamín C. Tieto látky pomáhajú neutralizovať voľné radikály v tele, čo môže prispieť k ochrane bunkových štruktúr pred poškodením.
  2. Podpora imunitného systému: vďaka vitamínu C a iným antioxidantom môže aróniová šťava prispievať k posilneniu imunitného systému a zlepšeniu schopnosti organizmu bojovať proti infekciám.
  3. Posilnenie srdca: niektoré štúdie naznačujú, že arónia môže byť prospešná pre zdravie vášho srdiečko a to tým, že pomáha udržiavať zdravý krvný tlak a hladinu cholesterolu na dobrej úrovni.
  4. Možné protizápalové účinky: aróniové produkty, vrátane šťavy, môžu mať vlastnosti prospešné pri znižovaní zápalu v tele.
  5. Podpora tráviaceho systému: vláknina obsiahnutá v arónii býva prospešná pre tráviaci systém a pomáha udržiavať zdravú črevnú flóru.
  6. Podpora pri diabetes: niekedy sa uvádza, že arónia môže prospešná pri kontrolách hladiny cukru v krvi, čo je výhodné najmä pre ľudí s diabetes mellitus.

Je však dôležité si uvedomiť, že účinky aróniovej štavy sa môžu líšiť v závislosti od individuálnych faktorov a nie sú pre každého rovnaké. Rovnako je dôležité konzultovať s lekárom začatie konzumácie veľkých množstiev aróniovej šťavy, najmä v prípade, ak máte nejaké zdravotné problémy alebo užívate lieky.

 

 

 

 

You may also like