Strešný box – najlepší pomocník počas dovoleniek

by redakcia kankan
0 comment

Väčšie rodiny vždy časom zistia, že je nemožné sa pobaliť na dovolenku do kufra auta. V tomto momente je čas na kúpu strešného boxu. Box je naozaj najlepší pomocník nielen počas dovoleniek. Vďaka boxu dokážete možnosti prevážania nákladu zväčšiť o niekoľko desiatok kilogramov. Ako si poradiť s výberom strešného boxu a na čo si dávať pozor?

Čo pobalíte do strešného boxu?

Do strešného boxu dokážete zbaliť všetko možné od kufrov až po športové náradie. Bez problémov pojmú detské cyklovozíky, dlhšie boxy lyže, kratšie surfy a tie najobjemnejšie unesú až 70 kg nákladu. K užším boxom sa dajú umiestniť nosiče bicyklov a previesť jeden až dva bicykle. Pozor na to, aby ste nepoškodili pri prevážaní nákladu vozidlo. Vždy si overte nosnosť strechy i index zaťaženia pneumatík.

Ako namontovať box na strechu?

Strešné boxy sa montujú na strešné nosiče alebo na priečniky namontované na hagusy. Niektoré boxy sa dajú na strechu pripevniť aj pomocou magnetu, ale sú drahšie a hrozí pri nich riziko poškodenia strechy. Keď budete box vyberať, overte si systém pripevnenia boxu na nosiče. Počas montáže sa snažte o rovnomerné zaťaženie strechy. Box montujte do stredu strechy. Lacnejšie boxy sa na nosiče upevňujú pomocou U-profilov. Praktickejšie a rýchlejšie je uchytenie pomocou T-drážok, ktoré sa len zasunú do profilov. Najrýchlejšie sa montujú strešné boxy so systémom sampoupínania.

Aký box vydrží najdlhšie?

Životnosť boxu závisí od vášho zaobchádzania s boxom a od materiálu, z ktorého je vyrobený. Buchnutiu i inému mechanickému poškodeniu najlepšie odolávajú strešné boxy vyrobené z ABS plastu. Kto chce ušetriť, kúpi box z polystyrénu, ktorý je však náchylný na prasknutie.

Na čo si dávať pozor počas jazdy s boxom?

Bezpečnosť prevážaného nákladu je istená tým, ako veci do boxu uložíte a či ich pripevníte do popruhov. Do boxov je možné dokúpiť priečinky. Je dôležité, aby ste najťažšie veci ukladali do stredu boxu. Ušetrite si čas pri nakladaní kufrov do boxu a kúpte si taký, ktorý sa otvára do strán a jeho uzamykanie je centrálne. Keď budete s boxom jazdiť nižšou rýchlosťou, môžete ušetriť až 30 % pohonných hmôt.

 

 

You may also like