Radíme, čo NENOSIŤ k mokasínam

by redakcia kankan
0 comment

Mokasíny patria medzi obľúbené modely dámskej obuvi. Stojí za to zoznámiť sa s väčším množstvom informácií na tému komponovania štylizácií s týmto druhom obuvi a dozvedieť sa tiež, čomu je lepšie sa vyhnúť pri obúvaní mokasín.

Dámske mokasíny

Dámske mokasíny sú obuvou pomerne univerzálneho charakteru. Topánky v tomto štýle boli mnohými ľuďmi považované za symbol klasickej elegancie. Preto ich ženy tak dychtivo nosili do práce v kancelárii. Mokasíny dámske sa vyrábali najčastejšie z matnej alebo lakovanej kože, čo im dodávalo štýlový charakter. Mokasíny dnes nájdete v predaji v mnohých rôznych variantoch, ktoré sa líšia materiálom a povrchovou úpravou. V ponuke sú ako klasické modely, tak aj športové mokasíny či dámske lodičky na podpätku. Dajú sa úspešne kombinovať s rôznymi kusmi oblečenia, no nie v každom variante budú ladiť s jednotlivými kusmi oblečenia.

Kombinácia s nohavicami

Mokasíny sú topánkami, ktoré možno úspešne kombinovať s nohavicami v rôznych variantoch. Pri skladaní vašej štylizácie sa však oplatí pamätať na niekoľko dôležitých pravidiel. V prvom rade by mokasíny nemali kombinovať s rúrkami osoby, ktoré majú trochu masívnejšiu postavu. Nemusí to vyzerať veľmi dobre, no navyše to postavu opticky skráti a rozšíri. V tomto prípade sa odporúča kombinovať mokasíny s nohavicami s pukom. Mokasíny spoločne s rúrkami môžu však určite nosiť ľudia štíhli, nemali by však vyberať nohavice s dĺžkou nohavíc 3/8. Mokasíny vyzerajú dobre v rôznych štylizáciách, takže sa dajú nosiť k elegantným, no aj športovejším nohaviciam.

Štylizácie so šatami

Mokasíny vyzerajú dobre aj v štylizáciách s rôznymi modelmi šiat, preto stojí za zváženie aj takáto kombinácia. Najlepším riešením v tomto prípade budú šaty strednej dĺžky. Semišové mokasíny možno úspešne kombinovať aj s etno alebo boho šatami. Vyhnite sa však kombinovaniu tohto typu obuvi s veľmi vzdušnými šatami, ako aj typickými letnými modelmi. Mokasíny nevyzerajú veľmi dobre aj s maxi šatami, ktoré siahajú po členky. Pri výbere maxi šiat je preto lepšie rozhodnúť sa pre iný model topánok.

Kompozície so sukňou

Okrem šiat možno mokasíny kombinovať aj so sukňami. Najlepšou voľbou v tomto prípade bude ceruzková sukňa alebo rúrková sukňa. Takýto univerzálny model topánok vyzerá dobre aj s inými typmi sukní, a preto má žena pri ich zladení veľkú voľnosť. Mokasíny sa však nehodia k niektorým minisukniam. Patria medzi ne napríklad modely vytvorené z džínsoviny. Pri skladaní outfitu s dámskymi mokasínami sa oplatí dbať aj na dôsledný vzhľad a správne zladenie jednotlivých prvkov šatníka. Vďaka tomu bude určite každá žena vyzerať perfektne ako pri pracovných povinnostiach, tak aj pri každodenných činnostiach.

 

You may also like