Prečo som si kúpil nosič bicyklov na ťažné zariadenie

by redakcia kankan
0 comment

Ako vášnivý cyklista neustále hľadám nové trasy a adrenalínové terény. Tie najlepšie sa nachádzajú ďaleko od môjho bydliska. Nezostalo mi preto nič iné, ako si kúpiť nosič na bicykle. V mojom výbere jednoznačne vyhral nosič bicyklov na ťažné. Prečo? Postup výberu vám rád opíšem v tomto článku.

Naše sny nie sú vždy reálne

Moje pátranie po nosičoch sa samozrejme začalo na internete. Praktické vyhľadávanie mi umožnilo zistiť informácie o cenách a možnostiach prevozu bicykla. Na výber som mal nosič bicyklov na ťažné, na piate dvere alebo strechu vozidla. V prvom momente som si predstavil automobil s bicyklami na streche a túžil som práve po tomto modely. Manželka ma však uzemnila, že máme malé deti a plánuje kúpiť strešný box. Strešné boxy budú teda druhou métou môjho pátrania na internete. Musím dať manželke za pravdu, že box sa nám naozaj zíde, pretože na dovolenku plánujeme zbaliť až dva cyklovozíky pre naše deti. Sen o nosiči na streche sa rýchlo skončil a zostali mi ešte dve možnosti. Vyrátal som si všetky pre a proti, zvíťazil nosič na ťažné. Keď si vlastnosti nosičov rozoberieme na drobné, zistíme nasledovné.

Porovnanie nosičov na bicykle

Strešný nosič bicyklov

Ja osobne nosič na strechu nemôžem vlastniť, ale vy si ho s pokojom môžete kúpiť. V prvom rade je dôležité, že na streche vozidla sú bicykle chránené pred výfukovými plynmi a iným znečistením. Výhodou tohto typu nosiča je i to, že sa dá pripevniť na akékoľvek priečniky. Znamená to, že ak vymeníte auto, nosič bicyklov nemusíte kupovať nový. Navyše po demontáži nosič hravo schováte do skrine. Bez problémov vám dokáže prepraviť až štyri kusy bicyklov. Nevýhodami strešných nosičov je, že teperiť bicykle do výšky je mierne namáhavé, pred vjazdom do garáže musíte dať bicykle dolu zo strechy a na vozidle je potrebné mať namontované priečniky.

Nosič bicyklov na piate dvere

Musím povedať, že nosič na piate dvere ma priťahoval ako možnosť číslo dva. Tu opäť zaúradovala moja žena, pretože sa jej nepáčila myšlienka, že sa nedostane do kufra vozidla. Nosič na piate dvere je možné umiestniť na vozidlá, ktoré majú rovnú zadnú časť. Pri kúpe si dávajte pozor, aby bol nosič kompatibilný s vašim automobilom. Mne sa možnosť vlastniť nosič na piate dvere pozdávala aj kvôli cene. Ide o najlacnejší variant nosiča a zároveň o skladný model. Jeho montáž zvládne každý technický antitalent. Nosič na piate dvere uvezie štyri bicykle a nemáte s ním problém vojsť do garáže. Na druhej strane je problematické dostať sa do kufra a výhľad zadným oknom nestojí za nič.

Nosič bicyklov na ťažné zariadenie

Keďže vlastníme ťažné zariadenia, kúpil som napokon nosič bicyklov na ťažné. A urobil som veru dobre. Bicykle sa mi na tento nosič nakladajú jedna radosť. S nosičom dokážem vojsť kamkoľvek. Navyše sa dá nosič sklopiť, a preto ho takmer nikdy nedemontujem. Nosič na ťažné má vyššiu nosnosť vďaka čomu uvezie štyri bicykle a dokonca elektrobicykel. Do kufra vozidla sa dostanem bez problémov a montáž nosiča som zvládol sám. Nepocítil som žiadnu zmenu pri riadení vozidla a nezvýšila sa ani spotreba automobilu. Jedinou nevýhodou bola nutnosť vybaviť si tretiu poznávaciu značku. Túto nepríjemnú povinnosť som prežil a momentálne brázdim s bicyklom po celom Slovensku.

 

 

 

You may also like