Chcete ušetriť za prenájom priestorov? Prenajmite si virtuálne sídlo

by redakcia kankan
0 comment

Virtuálne sídlo je služba určená výhradne pre firmy. Každá firma musí pri svojom vzniku uviesť svoje sídlo (takzvané registračné sídlo firmy). Toto sídlo firmy sa zapisuje do Obchodného registra slovenskej republiky. Sídlo firmy môže byť dom, byt, či nebytový priestor. Majiteľ nehnuteľnosti môže udeliť Súhlas vlastníka na zriadenie sídla firmy. Môže uviesť viacero súhlasov pre viacero firiem. Na jednej adrese môže byť takto viacero oficiálnych sídiel firiem.

Výhody zriadenia virtuálneho sídla

Ak ste začínajúci podnikateľ a nechcete zbytočne investovať do drahých prenájmov, keďže neviete, ako bude váš biznis rentabilný, je virtuálne sídlo tou najvýhodnejšou voľbou. Nízke nájomné za virtuálnu kanceláriu vám môže zo začiatku podnikania pomôcť prežiť. Výhodné je to pre vás aj v takom prípade, ak ste už na trhu dlhšie, ale k výkonu svojej práce nepotrebujete každodenne sedieť v kancelárii. Takisto v prípade, ak viete, že sa čoskoro budete sťahovať, je jednoduchšie len raz zadať adresu sídla.

Pre podnikateľov z celého územia SR je niekedy výhodné mať virtuálne sídlo v hlavnom meste, Bratislave. Benefit hlavného mesta spočíva nielen v imidži spoločnosti, ale napríklad aj v anonymite či menej častých návštevách rôznych kontrolných inštitúcií.

Ako je to s prichádzajúcimi listinami na moje virtuálne sídlo?

Všetka korešpondencia prichádzajúca na virtuálne sídlo firmy sa uchováva. Následne sa z virtuálneho sídla firmy preposiela na dohodnutú korešpondenčnú adresu. Preposielanie z virtuálneho sídla firmy býva podľa dohody. Informácie o prichádzajúcich listinách na virtuálne sídlo spoločnosti s.r.o. sa dozviete pomocou e-mailu alebo SMS notifikácie.

Cez on-line aplikáciu si prezriete listiny, ktoré prišli na virtuálne sídlo firmy (kedy, od koho, typ listiny, váha). Ak chcete vedieť ich obsah, označíte ich cez web aplikáciu na oskenovanie. Do 24 hodín vám poskytovatelia virtuálneho sídla listinu otvoria a naskenujú jej obsah.

Mesačný poplatok za virtuálnu firmu býva veľmi nízky a pohybuje sa už od 5 EUR mesačne. Cena samozrejme závisí aj od prestíže lokality.

Obľuba virtuálneho sídla rastie nielen u podnikateľov, občianskych združení, ale aj živnostníkov. Prináša im množstvo výhod a úspor finančných prostriedkov. Naučili sa šetriť na správnych miestach a svoj biznis a aktivity neustále rozvíjajú.

 

 

You may also like