Poznáte všetky typy pracovnej obuvi?

by redakcia kankan
0 comment

Pracovná obuv zabezpečuje zamestnancom pri práci pohodlie, chráni chodidlo a zvyšuje bezpečnosť pri práci. Typ pracovnej obuvi vždy vyberajte podľa profesie. Dôležité je to, aby obuv spĺňala všetky zákonné normy pre prácu v danom prostredí. Pri kúpe pracovnej obuvi si môžete vybrať z viacerých typov a modelov. Prinášame vám malý prehľad, ktorý vám pomôže sa vo svete pracovnej obuvi zorientovať.

Pracovná obuv do nenáročného prostredia

Nie vždy musí byť pracovná obuv zatvorená. V niektorých odvetviach stačí, aby ste svojim zamestnancom kúpili sandále alebo dokonca papuče. Napríklad predavačky pri pokladni ocenia priedušné papuče, ktoré budú hriať a nebudú tlačiť. Pracovné papuče sa využívajú tiež v administratívnej sfére. Sandále sa hodia pre ľudí, ktorí sa v práci nabehajú a potrebujú byť neustále v pohybe. Pracovné sandále môžete vidieť na nohách čašníčok alebo zdravotníckeho personálu v nemocniciach a poliklinikách. Do prašného prostredia je potrebné zvoliť kryté topánky. Pracovné poltopánky sú dostatočnou oporou pre chodidlo a zároveň sú veľmi pohodlné.

Pracovná obuv do exteriéru

Pri práci vo vonkajšom prostredí je potrebné prihliadať na ročné obdobie. Do daždivého počasia sa hodia gumáky, ale ak zavládne pekne počasia budú vašim zamestnancom stačiť členkové topánky. Pracovné členkové topánky sú vhodné pre profesie, kde je potrebné zabezpečiť pracovníkom pevnejšiu obuv, ktorá ochráni celé chodidlo až po členky. Dôležité je, aby tieto topánky mali pevnú podrážku a prípadne spevnenú prednú časť t.j. špičku. Vďaka tomu dosiahnete ochranu nôh pri páde bremien alebo pri hrozbe prepichnutia topánky ostrým predmetom. Samozrejmosťou pri pracovnej obuvi do exteriéru by mala byť vodeodolnosť a izolácia. Zimná pracovná obuv so zateplenou vložkou zabezpečí komfort pri práci aj pri nízkych teplotách. V otvorených skladoch dochádza často k tvorbe vlhkosti alebo námrazy, preto by ste nemali zabudnú ani na ochranu zamestnancov proti pošmyknutiu. Zaobstarajte im obuv s protišmykovou podrážkou. Takáto obuv sa hodí tiež pre pracovníkov v závodoch, kde sa pracuje s olejmi a mazivom. U všetkých typoch pracovnej obuvi dbajte na výber kvalitných materiálov. Najlepšou voľbou je koža, ktorá sa dokáže prispôsobiť chodidlu a zároveň je veľmi pevná.

 

 

You may also like