Nájdite alternatívu sladeným nápojom a sirupom – sú tu aj iné alternatívy, ktoré sú rovnako chutné

by redakcia kankan
0 comment

Hoci dobre vieme, že pitie sladených nápojov spôsobuje cukrovku druhého typu, nadváhu alebo aj vznik zubného kazu, nedokážeme im odolať. Zvlášť vtedy, keď sa dobre najeme. Vďaka zdravým alternatívam sa však nemusíme vzdať ani sladkých pochúťok.

Instantné bylinné čaje chutia skvelo aj studené

Vedeli ste, že človek vo svojej strave vôbec nepotrebuje prijímať cukor? Odborníci z WHO dokonca odporúčajú znížiť príjem cukru na menej ako 10 % celkového energetického príjmu počas dňa. Ďalšie zníženie spotreby cukru pod 5 % celkového energetického príjmu, čo predstavuje približne 25 gramov (6 čajových lyžičiek) denne, by prinieslo ďalšie zdravotné výhody.  Mnohí si možno iba povzdychneme, avšak základom je odhodlanie. Treba sa však sladených nápojov vzdať úplne? Určite nie, postačí ich konzumovať striedmo alebo v riedenej forme a tekutiny do tela dopĺňať najmä formou čistej vody, minerálok, ovocných alebo zeleninových štiav, prípadne alternatív, ako sú instantné bylinné čaje.

A keďže sa stáva, že ovocie alebo zelenina nie sú doma vždy poruke, podvádzať môžeme najlepšie práve instantnými nápojmi. Nezaberajú v kuchyni veľa miesta, sú vždy čerstvé, nepodliehajú rýchlo skaze a môžeme si ich pripraviť nielen doma, ale aj v práci či na cestách. Uvoľnite sa pri šálke lahodného bylinného čaju Herbalife Nutrition, či ho pijete studený, alebo teplý, od smädu, či len tak, aby ste si zamaškrtili. Nielen osvieži, ale poteší nízkym obsahom kalórií. Vychutnať si ho môžete v klasickej príchuti, v ktorej rozoznáte tóny zeleného a čierneho čaju, kvety malvy, ibišteka a kardamómn alebo v príchutiach broskyňa či citrón.Nájdite alternatívu sladeným nápojom a sirupom – sú tu aj iné alternatívy, ktoré sú rovnako chutné

Herbal Aloe koncentrovaný nápoj existuje aj s mangovou príchuťou

Vzhľadom na prítomnosť výťažkov z čaju instantné bylinné čaje Herbalife Nutrition obsahujú kofeín, takže vás počas dňa aj príjemne vzpružia. Kto však kofeín k dobrej energii a nálade nepotrebuje, smäd či chuť na sladké zaženie lahodným nápojom z aloe vera s manogovou príchuťou. Hebalife Nutrition Bylinný nápoj z Aloe sa postará o hydratáciu tela s nízkym obsahom kalórií a bez pridaných cukrov, takže ostávate fit, aj keď po ňom siahate často. Šťava z listov aloe vera bola lisovaná za studena, čím získava na kvalite a chuti. Namiešajte si Aloe nápoj hneď ráno do džbánu a osviežujte sa ním počas celého dňa. Nielen získate istotu, že ste prijali dostatok tekutín, ale sa aj zbavíte chuti na sladené či bublinkové limonády, ktoré nielen smäd nezaženú, ale aj nepriaznivo vplývajú na vaše zdravie.

 

 

 

You may also like