Podnikať a zarábať môžete aj obyčajným písaním

by redakcia kankan
0 comment

Súčasná doba praje každému podnikateľovi, ktorý svoj biznis spojil s kreatívnou činnosťou. Jednou z možností, ako začať podnikať s minimálnymi vstupnými nákladmi je písanie. Dokonca vám písanie môže vyniesť každý mesiac peniaze na slušný život. Samozrejme, že všetko závisí od vašich kreatívnych schopností. Dôležité je tiež perfektné ovládanie gramatiky. Aké možnosti máte, keď túžite zarábať písaním?

Od písania nečakajte milióny
V prípade, že sa rozhodnete zarábať nejakou formou písanej tvorby, nečakajte horibilné zárobky. Ak sa však do písania pustíte naozaj s vervou a budete sa hre so slovami venovať niekoľko hodín denne, tak si dokážete zarobiť na slušný život. Ako kreatívny pisateľ založenie s.r.o. nepotrebujete. Stačí vám živnosť. No ak sa rozhodnete písanie spojiť s činnosťou marketingovej či SEO agentúry, tak založenie s.r.o. má svoje opodstatnenie. Možnosťou po rýchlom náraste ziskov alebo klientov je kúpa ready made s.r.o..

Kúpte si notebook a píšte

Písanie je práca, ktorá sa dá robiť odkiaľkoľvek. Pokojne môžete tráviť pol roka pri mori a tvoriť priamo z pláže. Na zarábanie písaním vám stačí notebook a chuť písať. Zo začiatku vám pomôže, keď sa zaregistrujete na niektorú z bezplatných platforiem, na ktorých sa prezentujú kreatívci. Vtipne a trefne zostavený inzerát zaujme potenciálnych odberateľov článkov a následne bude všetko na vás. Po získaní praxe investujte do vlastného webu, kde budete prezentovať svoje zverejnené práce a tým pádom sa viac zviditeľníte.

Ako sa uživiť písaním

Spôsoby, ako sa uživiť písaním sú viaceré. Najčastejšie sa ľudia s darom písaného slova živia ako nasledujúce profesie:

Copywriter

Copywriteri sú všestranní kreatívci, ktorí vyhľadávajú informácie na internete. Na základne získaných informácií dokážu vytvoriť článok na akúkoľvek tému. Zväčša píšu reklamné články, do ktorých vkladajú kľúčové slová a prepájajú ich s webovými stánkami klientov. Hlavu musia mať plnú nápadov a okrem písania ovládať základy SEO, online marketingu a linkbuildingu.

Spisovateľ

Písať knihy nemusí len vyštudovaný žurnalista. Veľmi populárni spisovatelia začínali doma na kolene. Ak máte nápadov plnú priehršť a dokážete napísať pútavý príbeh, tak vám nič nebráni v tom, aby ste sa pokúsili o napísanie knihy. Následne oslovte všetky možné vydavateľstvá a modlite sa za kladnú odpoveď. Zdá sa vám nereálne zarábať ako laik písaním kníh? Osobne poznáme mladú ženu, ktorá pred tromi rokmi začala písať doma v obývačke a dnes má na konte už tri knihy.

Bloger

Tvorba blogu je v rámci zarábania tak trochu behom na dlhú trať. Nutné je si vybudovať základňu fanúšikov a následne sa prezentovať aj na sociálnych sieťach. Dôležité je blogovať o tom, čo dobre poznáte a zamerať sa len na jednu tému. V prípade úspechu vás oslovia firmy a vy začnete propagovať na svojich stránkach ich výrobky či služby, za čo dostanete slušnú odmenu.

 

 

You may also like