Čím najlepšie ošetríte vašu koženú sedačku?

by redakcia kankan
0 comment

Krok za krokom

Nadčasový kúsok, akým je kožená sedačka, dokáže oživiť akýkoľvek interiér. Aby ste sa z nej však tešili čo najdlhšie je potrebné vedieť, ako sa o kožený povrch vašej sedačky starať.

Základom starostlivosti o sedačku je pravidelné a šetrné čistenie kože. V prvom kroku je potrebné zbaviť povrch väčších nečistôt, ktoré je by na ňom mohli vytvoriť ryhy a iné mechanické poškodenia. Použiť môžete vysávač alebo jemnú prachovku. Následne sedačku čistite pomocou čistiaceho prostriedku. Dôležité je, aby ste používali len prostriedky určené na čistenie kožených sedačiek. V opačnom prípade riskujete vysušenie a znehodnotenie koženého povrchu.

Vyhnúť by ste sa mali mydlovým produktom, ktoré kožu zbytočne vysušia. Vysušená koža je totiž náchylná na popraskanie. Ak skúšate nový prostriedok, vyberte si menej viditeľné miesto a aplikujte naň malé množstvo produktu na skúšku. Pri čistení použite len jemnú handričku alebo kefu s jemnými štetinami, ktoré nepoškodia štruktúru kože.

Čistením to nekončí

Čistenie koženej sedačky by ale nemalo byť jediným krokom v starostlivosti. Zabúdať by ste nemali ani na pravidelné ošetrenie. Vďaka správnej impregnácií totiž zabránite vysušeniu a následnému praskaniu kože. Aj tu je potrebné držať sa špeciálnych produktov určených na tento typ povrchov. Siahnuť by ste mali po prostriedkoch, ktoré ochránia kožu pred UV žiarením a vďaka ktorým si zachovajú pôvodnú farbu a lesk.

Prostriedky na ošetrovanie kože môžete kúpiť v špecializovaných predajniach, ale aj supermarketoch a drogériách. Základom je, aby obsahovali ošetrujúce látky, akými sú napríklad vosky a  odpudzovali vodu.  Následne je potrebné držať sa pokynov na obale, neprekročiť dávkovanie a zvoliť správny postup nanášania. V zásade by ste ale mali kožu ošetrovať suchú. Po čistení ju preto nechajte dôkladne vyschnúť. Na aplikáciou použite opäť čistú jemnú handričku.

Aj pri správnom čistení a pravidelnom ošetrovaní kože sa môže stať, že sa na jej povrchu objaví prasklina alebo iné poškodenie. V takom prípade neváhajte a obráťte sa na profesionálov.

 

 

 

You may also like