Čím najlepšie ošetríte vašu koženú sedačku?

by redakcia kankan
Čím najlepšie ošetríte vašu koženú sedačku?

Krok za krokom

Nadčasový kúsok, akým je kožená sedačka, dokáže oživiť akýkoľvek interiér. Aby ste sa z nej však tešili čo najdlhšie je potrebné vedieť, ako sa o kožený povrch vašej sedačky starať.

Základom starostlivosti o sedačku je pravidelné a šetrné čistenie kože. V prvom kroku je potrebné zbaviť povrch väčších nečistôt, ktoré je by na ňom mohli vytvoriť ryhy a iné mechanické poškodenia. Použiť môžete vysávač alebo jemnú prachovku. Následne sedačku čistite pomocou čistiaceho prostriedku. Dôležité je, aby ste používali len prostriedky určené na čistenie kožených sedačiek. V opačnom prípade riskujete vysušenie a znehodnotenie koženého povrchu.

Vyhnúť by ste sa mali mydlovým produktom, ktoré kožu zbytočne vysušia. Vysušená koža je totiž náchylná na popraskanie. Ak skúšate nový prostriedok, vyberte si menej viditeľné miesto a aplikujte naň malé množstvo produktu na skúšku. Pri čistení použite len jemnú handričku alebo kefu s jemnými štetinami, ktoré nepoškodia štruktúru kože.

Čistením to nekončí

Čistenie koženej sedačky by ale nemalo byť jediným krokom v starostlivosti. Zabúdať by ste nemali ani na pravidelné ošetrenie. Vďaka správnej impregnácií totiž zabránite vysušeniu a následnému praskaniu kože. Aj tu je potrebné držať sa špeciálnych produktov určených na tento typ povrchov. Siahnuť by ste mali po prostriedkoch, ktoré ochránia kožu pred UV žiarením a vďaka ktorým si zachovajú pôvodnú farbu a lesk.

Prostriedky na ošetrovanie kože môžete kúpiť v špecializovaných predajniach, ale aj supermarketoch a drogériách. Základom je, aby obsahovali ošetrujúce látky, akými sú napríklad vosky a  odpudzovali vodu.  Následne je potrebné držať sa pokynov na obale, neprekročiť dávkovanie a zvoliť správny postup nanášania. V zásade by ste ale mali kožu ošetrovať suchú. Po čistení ju preto nechajte dôkladne vyschnúť. Na aplikáciou použite opäť čistú jemnú handričku.

Aj pri správnom čistení a pravidelnom ošetrovaní kože sa môže stať, že sa na jej povrchu objaví prasklina alebo iné poškodenie. V takom prípade neváhajte a obráťte sa na profesionálov.

 

 

 

You may also like