Zvládnite opravu dreva vo vašej domácnosti

by redakcia kankan
0 comment

Keď drevo stráca svoje čaro

Poznáte to, drevo v interiéri dokáže skutočné zázraky. Priestoru dodá jedinečný nadčasový vzhľad i atmosféru. Čo ale robiť, ak sa na ňom začnú prejavovať roky používania? V prvom rade je potrebné, aby ste akýmkoľvek poškodeniam a strate farby snažili vyhnúť. Základom je nielen správne čistenie, ale aj starostlivosť. Pravidelné olejovanie drevenej podlahy či ošetrenie nábytku by malo by samozrejmosťou.

Aj pri dostatočnej pozornosti, ktorú dreveným povrchom vo vašej domácnosti venujete, je možné, že sa nevyhnete škrabancom, ryhám, fľakom a iným nedokonalostiam. Tie narúšajú vzhľad dreva a majú vplyv aj na jeho celkovú kvalitu. Spozornieť by ste mali už pri menších ryhách a škrabancoch. Ich zanedbaním riskujete, že sa budú zväčšovať, spôsobia rozsiahlejšie poškodenie dreva a ich oprava bude náročnejšia. Ak nájdete na dreve nedokonalosti, je potrebné konať.

Ako na renováciu dreva?

Oprava dreva v interiéri si v prvom kroku vyžaduje prípravu. Okrem odstránenia pôvodného náteru je nutné zbaviť povrch akýchkoľvek nečistôt. Ešte pred samotným brúsením si prácu môžete uľahčiť napríklad odmontovaním dvierok a úchytiek kuchynskej linky či komody. Brúsenie tak bude menej náročné a zaberie menej času. Pri väčších plochách použite elektrickú brúsku. Pri menej dostupných miestach a záhyboch siahnite po brúsnom papieri. Po obrúsení a očistení povrchu prichádza na rad vyplnenie rýh tmelom a náter.

Vedeli ste, že? Ak opravujete len istú časť dreveného nábytku, je potrebné správne zvoliť odtieň krycieho náteru. Ten by mal byť čo najviac podobný pôvodnému.

Ak si na renováciu drevených povrchov netrúfate, zverte ju do rúk profesionálov. Na odborníkov by ste sa mali obrátiť i v prípade, že sa jedná o časovo náročnú opravu. Renovácia drevenej podlahy v tomto prípade zaberie omnoho viac času ako oprava nábytku. Vďaka profesionálom sa však nemusíte obávať o výsledok, ušetríte čas a navyše získate záruku na vykonanú prácu.

 

You may also like