Podložka na cvičenie pre statické i dynamické tréningy

by redakcia kankan
0 comment

Bez podložky na cvičenie sa nezaobíde žiadny športovec, ktorý si chce občas dopriať domáci tréning. Nezaobídu sa bez nej ani športové centrá a rehabilitační pracovníci. Či už cvičíte na podlahe pomalšie cviky, alebo milujete dynamické tréningy, vždy vám podložka spríjemní tréning.

Pri ktorých športoch sa využíva podložka

Najčastejšie sa podložky na cvičenie spájané so športmi ako je joga alebo pilates. Podložky na cvičenie sa využívajú aj pri cvikoch s činkami alebo pri aerobiku. Je pravda, že pri cvičení na zemi je podložka neoceniteľnou pomôckou. Vďaka podložke vás nikde nič netlačí a nekĺžete sa po podlahe hore dolu. Podložka je izoláciou od studenej podlahy a zároveň vyrovnáva jej nedokonalosti. Spomenúť musíme tiež fakt, že cvičenie na podlahe nie je veľmi hygienické. Podložky na cvičenie využijete doma, napríklad po hodine na cyklotrenažéry. Po každom cvičení je nutné zapojiť do tréningu strečing a práve pri ňom vám podložka príde vhod.

Podložky a druhy tréningu

Na cvičenie jogy sa používa podložka na cvičenie, ktorej sa hovorí jogamatka. Jogamatky musia byť dlhé, aby sa na nich dalo naťahovať celé telo. Pre zotrvanie v stabilnej pozícii je potrebné, aby bola podložka vyrobená z protišmykového materiálu a samozrejme aj mäkšia. Takúto úpravu si vyžadujú tiež podložky využívané pri dynamickom cvičení. V tomto prípade myslite aj na to, že podložka musí tlmiť nárazy t.j. byť hrubšia. Hrubšia podložka býva väčšinou odolnejšia, čo je potrebné pri cvikoch s vlastnou váhou alebo pri cvičení s činkami. Pre komfort pri cvičení berte v ohľad vašu váhu. Ak máte nejaké to kilo navyše, radšej si kúpte hrubšiu podložku, aby ste pri tréningu necítili tlak na kĺby. Výrobcovia mysleli tiež na veľmi vysokých ľudí, a preto je možné podložku kúpiť v predĺženej verzii.

Podložky podľa materiálu

Podložky na cvičenie sa vyrábajú z rôznych materiálov, o čom sa môžete presvedčiť na stránkach e-shopu inSPORTline. Medzi najlacnejšie patria podložky vyrobené z PVC. Oveľa viac odolnejšie sú gumené podložky, ktoré majú skvelé protišmykové vlastnosti a sú ako stvorené pre dynamický tréning. V poslednom období mnohí športovci dávajú prednosť prírodným materiálom, napríklad korku. Korkové podložky sa vyznačujú dlhou životnosťou a príjemným vzhľadom. Apropo dizajn – v tomto ohľade sa vôbec nemusíte obávať, že by ste si nevybrali. Podložky nájdete vo všetkých možných farebných prevedeniach a vzoroch.

 

 

 

You may also like