Express doprava pre expresné zásielky – stále platí, že čas sú peniaze…

by redakcia kankan
0 comment

Čas je v tejto rýchlej a uponáhľanej dobe nedostatkovou a veľmi vzácnou komoditou, ktorej nikdy nemáme nazvyš, a tak stále platí, že čas sú peniaze. A to je hlavný dôvod, prečo sú prostriedky a pomôcky šetriace váš čas také populárne. Samozrejmosťou je možnosť takmer všetko riešiť online niekoľkými kliknutiami, bez nutnosti niekam sa fyzicky presúvať, cestovať. To je jedna z vecí, bez ktorej si už každodenné fungovanie v súkromí, ale najmä v biznise, asi ani nedokážeme predstaviť.

Veľmi obľúbená je však aj express doprava a expresné zásielky, či už pre bežného spotrebiteľa alebo práve v podnikateľskej sfére. Každý, kto už má alebo práve rozbieha vlastný biznis, ku ktorému nevyhnutne patrí aj preprava tovaru, vie, aké dôležité je osloviť tých správnych prepravcov. Práve oni vám totiž spoľahlivo a efektívne dokážu ušetriť váš čas a tým aj vaše peniaze.

Ako funguje express doprava pre expresné zásielky?

Potrebujete doručiť tovar do zahraničia maximálne rýchlo, ale zároveň aj spoľahlivo a bezpečne? Potom je práve pre vás určená nákladná express doprava pre expresné zásielky. Ide o službu, ktorá prepraví váš tovar – zásielku bezpečne na dohodnuté miesto, v dohodnutom čase a za presne určených podmienok. Tie môžu zahŕňať poskytnutie kompletného servisu, napr. vybavenie colných a iných formalít. V prípade serióznej prepravnej logistickej spoločnosti je samozrejmosťou aj garancia bezpečného doručenia a dodržania časového limitu.

FTL alebo LTL preprava – čo tieto skratky presne znamenajú?

Ak však vašou prioritou nie je express doprava, na výber máte aj iné spôsoby prepravy tovaru do zahraničia. Ich výber závisí najmä od váhových limitov a s tým súvisiacej vyťaženosti kamiónovej prepravy.

Pre objemné náklady slúži tzv. FTL (full truck load) preprava, kedy je k dispozícii celý kamión pre jeden náklad od jedného objednávateľa. Naopak, pre menšie zásielky je určená LTL (less than truckload) preprava. Tá funguje na princípe zbernej služby viacerých menších zásielok od niekoľkých odosielateľov, ale prepravovaných v rámci jedného kamióna. Tento druh prepravy dokáže byť ekonomicky veľmi výhodný a odosielateľovi môže ušetriť nemalé finančné prostriedky.

 

Zdroj: Tan Kaninthanond | UNSPLASH.COM

You may also like