Plech na strechu je v našich klimatických podmienkach ideálnou strešnou krytinou

by redakcia kankan
0 comment

Čaká vás rekonštrukcia strechy a premýšľate nad typom strešnej krytiny? Plech je určite nielen univerzálnou, ale aj skutočne najvhodnejšiu voľbou z mnohých ďalších dôvodov.

Predovšetkým je plech na strechu vynikajúcou voľbou aj do na sneh bohatých slovenských horských oblastí. Na rozdiel od pálenej či betónovej strešnej tašky znesie aj výdatnejšiu snehovú pokrývku. Ide o ľahkú strešnú krytinu, vďaka čomu nemusia byť krovy novostavieb príliš masívne. To zlacňuje cenu stavby. Pri rekonštrukciách starších nehnuteľností, kde statik odporúča výhradne ľahkú strešnú krytinu, je opäť výbornou voľbou. Často sú krovy už načaté drevokazným hmyzom a môžu mať zníženú nosnosť. Staré krovy tiež obvykle neodpovedajú súčasným moderným normám. Plechové strechy nemusia mať dokonca ani tak výrazný sklon, ako je tomu u strešných tašiek.

Pokládla plechovej strechy je rýchla

Vo firme LAMINA Prešov, ktorá je výrobcom a predajcom kvalitných plechových striech, vám odporučia vhodnú plechovú strechu a dodajú vám ju so všetkými strešnými doplnkami. Firma ponúka plechy vhodné pre rovné aj šikmé strechy. V ponuke sú plechové strechy vhodné pre tradičné stavby aj pre hypermoderné novostavby. Kúpte si strechy zo slovenského plechu. Ide o veľmi kvalitné výrobky s minimálnou nutnosťou údržby.

Ako si vybrať vhodnú plechovú strechu?

Firma dodáva bohatý sortiment plechových striech. Obľúbenou je krytina CLIP PANEL z lakoplastového plechu. Tento strešný plech vypadá nádherne aj na novostavbách. Vďaka svojmu minimalistickému vzhľadu sa nebije so žiadnym typom architektúry. Pre moderné drevostavby skúste čiernu plechovú strechu v kombinácii s drevenou fasádou. Ide o architektmi veľmi obľúbenú kombináciu. LAMINA Prešov vám však v prípade záujmu dodá aj oplechovanie pre fasády. To je dnes taktiež hitom.

You may also like