Nízkorozpočtová a dobrodružná dovolenka: Vďaka autostanu ušetríte

by redakcia kankan
0 comment

Hľadáte spôsob, ako zažiť nezabudnuteľnú dovolenku bez toho, aby ste museli minúť balík peňazí? Kempovanie je pre vás ideálnym riešením! Nie je však kempovanie ako kempovanie. Nie každému vyhovujú sparťanské podmienky v klasickom stane. Nie každý má peniaze na kúpu karavanu. V takomto prípade vás zostáva jediná a tá najlepšia možnosť – kúpiť si autostan.

Počuli ste už o autostanoch?

Autostan resp. strešný stan sa podobá klasickému stanu. V tomto stane však nespíte na zemi, ale na streche auta.  Strešné stany pripomínajú na streche strešné boxy, no ide o inovatívne stany, ktoré sa uchytia na strešný nosič pomocou pevných montážnych bodov. Podľa typu autostanu ide o pevnú konštrukciu priamo na streche alebo o vysúvateľnú konštrukciu, ktorú sčasti podopiera strecha a sčasti podpera so schodíkmi. Stany na strechu s pevnou škrupinou sú určené pre dve osoby, väčšie sú vyťahovacie stany tzv. látkové stany, do ktorých sa zmestí celá rodina.

Prečo kúpiť autostan?

Cena autostanov sa značne líši podľa značky, veľkosti či systému rozloženia. Všetky tieto faktory ovplyvňujú aj váš komfort počas oddychu v stane. Nech už sa rozhodnete do stanu na strechu auta investovať stovky, alebo tisíce eur, vždy vyhrávate nasledujúce bonusy:

  • Rýchle rozloženie: Autostany sa rozložia oveľa rýchlejšie ako klasické stany. Overte si systém rozkladania u predajcu. Tie najlepšie stany rozložíte za pár minút.
  • Komfort: Oddych v strešnom stane sa dá prirovnať k oddychovaniu v posteli. Tieto stany majú matrac a veľa priestoru.
  • Ochrana: Konštrukcia autostanov je odolná voči silnému vetru i dažďu. Vo výške ste chránený pred chladom a vlhkosťou.
  • Bezpečnosť: Vo výške je menšia pravdepodobnosť krádeže. V bezpečí ste aj pred divou zverou či hmyzom.
  • Variabilita: Autostany sú dostupné v rôznych modeloch a veľkostiach, takže si môžete vybrať ideálny pre vaše potreby a počet osôb.

Sloboda a dobrodružstvo v autostane

Okrem stanu odporúčame do kempu vziať aj bicykle. Dobre čítate! Bicykle síce nedokážete kvôli stanu pripevniť na strechu, ale existuje nosič, ktorý sa pripevňuje na ťažné zariadenie. Nosiče bicyklov na ťažné majú vysokú nosnosť, unesú viac kusov bicyklov a neovplyvňujú jazdu autom. Bicykle a autostan vám zaručia dobrodružnú dovolenku s pocitom obrovskej slobody.

S autostanom nie ste viazaní na hotelové rezervácie a môžete spontánne meniť plány. V niektorých krajinách sa dá kempovať aj nadivoko a bezplatne. Zažijete prírodu zblízka, užijete si prechádzky, cyklistiku, výhľady zo strechy, ktoré sa vám vryjú do pamäti. A usínať budete vďaka strešnému oknu s pohľadom na hviezdy. Ak hľadáte dobrodružnú a lacnú dovolenku, ktorá vám poskytne slobodu a flexibilitu, autostan je ideálnym riešením!

Autor: Gabriela Kudláčová

 

 

 

You may also like