Na Maledivách môžete doslova žiť pod vodou

by redakcia kankan
0 comment

Maldivy nie sú len dokonalou dovolenkou na pláži, ale aj celým ohňostrojom nových vnemov. Kde inde vám ponúknu možnosť stráviť dovolenku pod vodou? Prenocujte vo vile pod vodou, doprajte si podmorské kúpele, večerajte v reštaurácii, ktorá odhaľuje tajomstvá hlbín mora alebo usporiadajte symbolický podmorský, svadobný obrad.

1. Podmorská vila na ostrove Conrad Maldives Rangali Island 5*

Koncom roka 2018 ostrov Conrad Maldives Rangali Island otvoril prvú vilu pod vodou s názvom Muraka alebo Corall. Môžete sem ísť s priateľmi alebo s celou rodinou. Vo vile sa môže ubytovať až 9 osôb.

Prízemie vily je pod čiarou ponoru: je tu jedna zo spální, kúpeľňa a obývací priestor. Predstavte si, že vďaka skleneným stenám sa stanete plnohodnotným účastníkom podmorských udalostí.

Môžete sa skryť pred zvedavými pohľadmi obyvateľov hlbokého mora na druhom poschodí. Nad vodou sú ďalšie dve spálne, kúpeľňa, telocvičňa, kuchyňa, relaxačná miestnosť a bazén – s komorníkom, kuchárom a inštruktorom fitnes.

2. Reštaurácia pod vodou Sea v Anantara Kihavah 5*

Chcete večerať na dne Indického oceánu? Reštaurácia Sea sa nachádza na okraji útesu a ponúka skrz panoramatické okná pohľad na rušný, podmorský život. Plávajú pri vás húfy farebných rýb a po večeroch môžete dokonca vidieť aj žraloky. Okrem jedálnička je na každom stole kniha ilustrujúca podmorský život Maldív. Ďalším znakom reštaurácie je vínna pivnica so zbierkou asi 400 značiek vín z celého sveta.

3. Podmorský, nočný klub SubSix v Niyama Private Islands Maldives 5*

Podmorská reštaurácia, bar a nočný klub SubSix sa nachádzajú v koralovej záhrade, len pol kilometra od súkromného ostrova Niyama. Hostia sa sem dostanú loďou a pod vodou vedie tunel s dlhým dreveným schodiskom do hĺbky troch poschodí.

Keď už tu budete, je ľahké si predstaviť, že sa nachádzate na legendárnej ponorke Nautilus. Iba v „pozastavenom režime“. DJ hrá najlepšie songy, bar ponúka vynikajúce koktaily a reštaurácia organizuje raňajky so šampanským, obedy pod vodou a gastronomické večere. Večer, svetlo, hudba a vibrácie priťahujú život pod vodou k panoramatickým oknám.

4. Podmorské SPA centrum Lime v Huvafen Fushi 5*

Radi sledujete ryby? Je to veľmi relaxačné, však? Teraz si predstavte, aký pokoj môžete dosiahnuť, ak absolvujete procedúru SPA v podmorskej atmosfére. Toto je koncept, ktorý vyvinulo centrum Lime SPA. Vodné postele a presklené steny vám dajú pocit, akoby ste sa hojdali na vlnách.

SPA sa odlišuje nielen okolím, ale aj postupmi – vytvorili ich špičkoví odborníci. Za masáže je zodpovedná Beata Aleksandrovich. Spojila starodávne tradície Východu a Západu s moderným, vedeckým vývojom. Ošetrenie tváre vyvinula dvadsaťročná kozmetička Teresa Tarmey, ktorá spolupracovala s mnohými hollywoodskymi modelkami a hviezdami, od Kate Moss až po Siennu Miller.

5. Podmorská svadba na Banyan Tree Maldives 5*

Chcete osláviť výročie svadby alebo randenia originálnym spôsobom? Banyan Tree Maldives 5 * pre vás zorganizuje podmorský, symbolický obrad. Ponoríte sa na dno Indického oceánu a tam si medzi koralmi a rybami vymeníte prstene. A namiesto ústneho súhlasu budete musieť ukázať znak, ktorý hovorí ,,súhlasím“.

Čo ešte vyskúšať v maldivskom, podmorskom živote? Potápanie, samozrejme! Vzácne koralové útesy obkolesujú Maldivy, čo z ostrova robí najlepší cieľ pre potápanie. Existuje tu veľa jedinečných miest na potápanie a škôl pre začiatočníkov i profesionálov. Ak hľadáte rozmanitý podmorský život, pozrite sa na morskú rezerváciu Maaya Tila a choďte na Fesdhoo Rak, aby ste sa pozreli na potopenú loď. 

You may also like