Maľovanie podľa čísiel vám umožní namaľovať si trebárs vášho rodinného psa

by redakcia kankan
0 comment

Maľovať zvieratá nie je vôbec jednoduché a obvykle sa doňho púšťajú len tí skúsenejší umelci. Existuje ale kreatívna metóda, ktorá vám to umožní, aj keď ste toho v živote príliš nenakreslili ani nenamaľovali. Technikou maľovania podľa čísiel to určite zvládnete aj keď ste laici.

Sme veľkými milovníkmi psov. Na Slovensku ich chováme až 500 000. Patria ku koloritu mestských bytov, rodinných domov aj dedinských dvorčekov. Sú členmi rodiny, nechýbajú na rodinných fotkách, často ich berieme na výlety aj na dovolenky, púšťame ich ku stolu, alebo svoje miesto majú i na rodinnom gauči. Psov milujeme a sú často našimi najlepšími priateľmi. Či už hovoríme o svojom psovi, psovi našej rodiny, či trebárs o psíkovi kamarátky, vždy je príležitosť využiť ho ako námet na darček. Nie, nevyrábajte s jeho fotografiou kalendár, hrnčeky, ani potlačené tričko. Nechajte fotografiu psíka previesť na plátno vo forme predlohy pre maľovanie obrazu podľa čísiel.

Namaľovať psa nie je jednoduché. Pomôže vám predloha podľa fotografie

„Aj keď som pekných pár rokov navštevovala ĽŠU, pokus namaľovať len tak nášho psa dopadol vždy až príliš amatérsky. Potom som objavila maľovanie poľa čísiel a napadlo ma, že by bolo skvelé nechať fotografiu nášho Arga preniesť na plátno ako predlohu a potom si ho technológiou maľovania podľa čísiel konečne namaľovať. Výsledok je krásny a Argo už pár mesiacov visí na stene. Ja vypadám ako umelec a Argo je hviezdou domáceho modelingu“, hovorí o svojich skúsenostiach s maľovaním podľa čísiel Romana, ktorá si ho vyskúšala. Kto doma chová zvieracích maznáčikov, a je jedno, či ide o psíka, mačku či iné zviera, má si možnosť pomocou jeho fotografie nechať na plátno vytlačiť predlohu s očíslovanými plôškami, ktorá je pre následné maľovanie omnoho jednoduchšia než bežné maľovanie. Naviac sa predloha dodáva so všetkými potrebným farbami.

Táto technika, maľovanie podľa čísiel, je ideálna aj vo chvíli, kedy chcete dať svojim blízkym netradičný darček. Pokiaľ majú rodinného psa, mačku i iné milované zviera, môžete jeho fotku previesť na plátno a venovať ako obraz k vymaľovaniu. Inou možnosťou je obraz najprv vymaľovať, a následne ho venovať ako ručne maľovaný obraz. Kedykoľvek je to tiež výborná príležitosť, ako sa zdokonaliť v maľovaní a súčasne si vytvoriť vlastnoručne maľovaný obraz.

Nakresliť psa nie je jednoduché. Avšak krásne odtiene huňatej srsti, iskra v očiach, či ladný pohyb, všetky tieto veci, ktoré sme mali skôr problém nakresliť aj namaľovať, nám zrazu idú od ruky. Na plátennej predlohe je celý obraz rozkreslený po jednotlivých farebných sekciách. Stačí už len vyfarbovať jednotlivé plôšky a postupne vám pred očami vznikne hotové umelecké dielo. Poďte si vytvoriť niečo originálne, či predlohu venujte ako darček.

Predlohy podľa fotiek pre maľovanie podľa čísiel majú úspech

Obrazy podľa fotiek sú hitom. Zuty.sk, firma, ktorá sa špecializuje na predaj obrazových predlôh pre maľovanie podľa čísiel, je schopná pripraviť pre maľovanie touto technikou i akúkoľvek kvalitnejšiu fotografiu. Hitom sú svadobné fotografie. Tie si nechávajú pripraviť novomanželia po svadbe, ale ešte častejšie sú venované ako svadobný dar. Obľúbenými sú tiež štylizované rodinné fotky, predovšetkým tie s malými deťmi, fotky detí ako darček pre starých rodičov, fotografie obľúbených zvierat – nielen psov, ale aj mačiek, koňov, no stretnete sa aj s morským prasiatkom či papagájom. Ak hľadáte „maľovanie podľa čísiel zvieratá“, zvážte, či si vyberiete už z hotových predlôh pre maľovanie, alebo sa poobzeráte medzi svojimi fotkami po vhodnej fotografii a necháte si urobiť predlohu vlastnú.

TIP: Maľovanie podľa fotografie – pozrite sa na podrobnosti, ako na to!

Vlastné obrazy podľa čísiel v dvoch veľkostiach

Predlohu obrazu si je možné nechať pripraviť v dvoch rozmeroch – 40×50 cm a 80×100 cm. Druhou voľbou je typ rámovania. Obraz si je teda možné vybrať ako vypnuté plátno na rám, ale aj ako rámu a súčasne bez vypnutia plátna. Dodaná fotografia by mala byť kvalitnejšia. Dobré je tiež podotknúť, že toto maľovanie, či už ide o maľovanie zvierat, alebo maľovanie obrázkov podľa iných fotografií, je náročnejšie než maľovanie už existujúcich predlôh, ktoré firma ponúka.

Je maľovanie podľa čísiel pre deti?

Určite áno. Vhodnejšie je však deťom najprv vybrať predsa len menej náročné predlohy. Tie pracujú s menším množstvom farieb, napriek tomu sú však veľmi atraktívne. Najčastejšie ide o rôzne detské, či priamo rozprávkové motívy. Keď takýto darček dáte dieťaťu, dosť možná vás šokuje. To preto, že sa s maľovaním podľa čísiel stretáva pomerne často v rôznych detských časopisoch. Ide o malé formáty a všetko sa robí pastelkami. Teraz si však dieťa vezme do ruky štetce, dostane na mieru k danému obrazu potrebné farby, a ide sa. Výsledky bývajú ohromujúce a dieťa je na ne pyšné.

O náročnosti obrazov

Zuty.sk ponúka v štandardnej ponuke hneď päť typov náročnosti. Pre seniorov, ale aj menšie deti, je určená „veľmi jednoduchá náročnosť“. Obraz obsahuje menej farieb, plochy sú od seba dobre rozoznateľné, takže si stačí kontrolovať, kam s akou farbou a nepretiahnuť línie za čiaru. Avšak opraviť chyby je menším problémom, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Farby je možné po zaschnutí jednoducho premaľovať a chybu tak opraviť.

So zvyšujúcou sa náročnosťou obrazov až po „veľmi zložité“ sa zvyšuje množstvo použitých farieb a na druhú stranu sa zmenšujú jednotlivé plôšky, ktoré je potrebné vymaľovať, V tejto náročnosti bývajú obvykle aj obrazy podľa vlastných fotografií. Ideálnou voľbou pre zručných začiatočníkov je stredná zložitosť.

Vyberte motív, ktorý baví

Ak ste sa rozhodli kúpiť si obraz z už predpripravených plátien, máte možnosť si vybrať z rôznych motívov. Tradične obľúbeným sú už zmienené zvieratá. Vyberajú si ich milovníci psov, koňov, mačiek, či exotických zvierat zo safari. Ďalšími obľúbenými motívmi sú obrazy veľkých maliarov. Veď kto by si nechcel namaľovať niektorý zo slávnych obrazov. Hitom sú maliari na plátne, akými sú Vincent van Gogh, Claude Monet, Gustav Klimt či Pablo Picasso. Maľovať však milujeme aj kvetiny, krajinu a prírodu, páčia sa nám mestá aj osobnostiVďaka kreatívnej metóde maľovania podľa čísiel máme možnosť vymeniť staré reprodukcie na našich stenách za originály. Nebude to síce pravý Picasso, ale ten, ktorého sme si vlastnoručne za pomoci predlohy pre maľovanie podľa čísiel vyrobili.

Maľovanie podľa čísiel zabaví celú rodinu

Zatiaľ čo pre deti sa hodia tie najjednoduchšie obrazy, svoje si nájde každá veková kategória, muž aj žena. Táto relaxačná činnosť privádza ľudí k maľovaniu. Úplných nováčikov, tých, čo už vyšli z cviku, ale aj zručnejších umelcov, ktorí nevedia, ako zasa začať maľovať. Syndrómom bieleho papiera často trpia aj skúsení umelci. Zbaviť sa ho vám pomôže práve maľovanie podľa čísiel. Prečo touto metódou maľujú aj tí skúsenejší? Napríklad maľovanie zvierat je pomerne náročné, rovnako ako napodobiť umelecké dielo bez predtlačenej predlohy. Proporcie, tvár, ale aj vhodné tieňovanie osrstenia – nič z toho nie je jednoduché. S pomocou tejto metódy však v podstate zanalyzujeme, ako šli na maľovanie iní a máme možnosť sa poučiť do budúcna, keď už nás bude maľovanie podľa čísiel nudiť a budeme sa chcieť pustiť do diela bez pomoci.

Ako na maľovanie podľa čísiel?

Veľkou výhodou je, že dostanete všetko predpripravené. Potlačené plátno so vzorom a s očíslovanými plochami môže byť dokonca už natiahnuté v ráme. Doma si ho potom už len dáte na stôl, či postavíte na maliarsky stojan, a maľujete. To však nie je všetko, čo dostanete. Súčasťou balíčku sú aj všetky potrebné farby. Ide o veľmi kvalitné svetlostále akrylové farby so sýtymi farbami. Tie sú rovnako ako plôšky na predlohe označené číslami, takže presne viete, akú plôšku vymaľovať tou ktorou farbou. Farby sú v dostatočnom množstve. Keby vám však predsa len došli, nie je problém nechať si poslať chýbajúce číslo farby. Dostanete ju dokonca zadarmo. Nakoniec nechýbajú ani kvalitné štetce na maľovanie.

Vďaka tomu, že maľovanie podľa čísiel je skvele predpripravený balíček, hodí sa aj ako darček. Obdarovaný ho proste vezme a môže začať maľovať. Keby šlo o darček, kde si najprv musíte dokúpiť štetce a farby, pravdepodobne by šlo opäť iba o darček, ktorý nikto ani poriadne neotvorí a nevyskúša. U obrazov Zuty.sk sa môže stať, že sa maľovať začne ešte na narodeninovej oslave.

Maľovanie podľa čísiel zvládnete, len dodržte pár zásad

  • Dôležitou zásadou je maľovať zhora smerom dolu. Len tak si obraz nerozmažeme.
  • Maľovať začíname vždy väčšími plochami.
  • Vhodné je vymaľovať si na jednom mieste viac plôch rovnakou farbou.
  • Začať by sme mali vždy svetlejšími farbami. Tmavé až nakoniec.
  • Ako začiatočník začínajte jednoduchšími obrazmi s väčšími plôškami a s menším množstvom farieb.

Perfektný darček pre každého

Zostavy maľovania podľa čísiel sú ideálne pre domáce kreatívne tvorenie. Zabavíte sa, rovnako ako vaše deti. Dokonca môžete veľké plátno postavené na stojane maľovať spoločne. Je to užitočná zábava aj pre ľudí, ktorí prekonali mozgovú mŕtvicu či majú problém s pamäťou. Maľovanie podľa čísiel je vlastne typ rehabilitácie pre mozog. Venujte tieto obrazy s kompletnou výbavou pre maľovanie aj ako darček. Ocení ho ktokoľvek, kto rád tvorí, hľadá možnosti zábavy s deťmi, či proste má chuť maľovať, ale nevie, ako začať.

You may also like