Liečba postmenopauzálneho syndrómu: o čo ide?

by redakcia kankan
0 comment

Menopauza so sebou prináša mnohé riziká. Väčšina žien z nej má strach, avšak je to súčasť života. Nemusíte sa však báť, nič menopauzou nekončí a nemusí to byť vôbec také strašné, ako sa do dnes hovorí.

Počuli ste už niekedy o laserovej liečbe postmenopauzálneho syndrómu? Ide o diagnostiku, ktorá súvisí s odborom ako je estetická gynekológia. Dĺžka celého zákroku je len 30 minút, pričom v ten deň môžete ísť hneď aj domov.

Ako to celé prebieha?

Laserové ošetrenie je bezbolestná metóda, ktorá sa zaoberá omladením sliznice pošvy a močovej rúry. Cieľom je, aby sa zlepšila vlhkosť a celková obranyschopnosť organizmu. Celé to prebieha pomocou lasera a špeciálnych zrkadiel.

Výhody estetickej gynekológie

Oproti hormonálnej liečbe má táto laserová diagnostika obrovské benefity. Liečba postmenopauzálneho syndrómu je vhodná najmä pre ženy, ktoré trpia vaginálnymi kandidózami, atrofiou či pálením. Tieto problémy sa najčastejšie vyskytujú práve u žien v menopauze.

Už po piatich dňoch bude môcť žena obnoviť sexuálnu aktivitu, čo je veľkou výhodou. Pôsobením tejto laserovej liečby sa zlepšuje prekrvenie pošvy a močovej rúry. Tento typ liečby ženy lepšie znášajú, ako hormonálnu liečbu. Má totiž oveľa menej nežiadúcich účinkov, ktoré by žene mohli spôsobiť problémy.

Tento druh výkonu sa odporúča opakovať trikrát, pričom sa stav neustále zlepšuje. Pacientky sú s laserovou liečbou mimoriadne spokojné, a práve to značí o kvalite celého priebehu. Ak vás zaujíma cena, v tomto prípade ide o čiastku, ktorá sa pohybuje v okolí 200 €.

Rozhodne sa však oplatí investovať. Žena po menopauze by sa totiž nemala cítiť ukrátená a mala by si užívať život tak, ako pred menopauzou. Predsa len, tým, že žena zažije menopauzu, tým nič nekončí. Je len na človeku, ako podporí svoje zdravie.

You may also like