Noc bez prebudenia

by redakcia kankan
0 comment

Po čom túžia rodičia malých detí najviac na svete? Chceli by sa dobre vyspať! Realita je však taká, sú svojim deťom k dispozícii 24/7 a mnohí rodičia sa poriadne nevyspia nikdy. S väčšími deťmi totiž prichádzajú väčšie starosti a viac bezsenných nocí… Postarajte sa o kvalitný spánok svojho dieťaťa a začnite konečne snívať aj vy. Po náročnom dni si oddych zaslúžite.

Preverte si funkčnosť a kvalitu detskej postieľky

Či zariaďujete detskú izbu bábätku, alebo bude prvé mesiace spávať vo vašej spálni, základom by mala byť kvalitná detská postieľka. Okrem toho, že musí udržať váhu dieťatka a zniesť aj jeho prvé pokusy o chôdzu či výskoky, stabilita nie je jediné hľadisko, na ktoré sa treba zamerať.

Drevená postieľka, najlepšie z kvalitného masívu, má byť ošetrená zdravotne neškodnými farbami a lakmi a tvarovo prispôsobená tak, aby dieťatku v nej nehrozil úraz. Deti rady skúšajú, kam všade sa zmestí ich hlavička či nôžka. Odnímateľné bočnice by sa mali dať odňať jedine dospelému, nie malému „špekulantovi“. Dojčiace mamičky ocenia, ak si detskú postieľku môžu prisunúť k svojmu lôžku, čím sa odbremenia od nočného behania po izbe.

Samozrejme, na trhu s detskými postieľkami nefigurujú len tie drevené, ktoré je možné obstlať nádhernými hniezdami či mantinelmi, ale takisto postieľky cestovné. Tieto postieľky sú ideálne aj pre starých rodičov, ktorí občas hostia vnúčatá a nepotrebujú postieľku používať denne. jednoduché a praktické uskladnenie je pre cestovné postieľký veľká výhoda. Cestovné postieľky sú ideálne na výlety, ale poslúžia aj ako zábrana pre deti, takže možno povedať, že sú multifunkčné.Noc bez prebudenia

Pre milovníkov tradícií sú tu obľúbené koše či kolísky, mnohé aj s funkciou automatického hojdania Pokiaľ vaše dieťatko trpí refluxom, najlepšie, čo preňho môžete urobiť, je zabezpečiť mu kvalitný vankúšik (tzv. klín alebo ergonomický vankúš) pod hlavu, ktorý jeho hornú časť tela udrží vo zvýšenej polohe, alebo antirefluxnú postieľku s polohovateľným roštom a vhodným matracom do detskej postieľky.

Ide o tzv. rastúce postieľky, ktoré prispôsobíte veku a rastu dieťatka až po dobu troch rokov. Tieto postieľky sú také flexibilné, že okrem 5 uhlov natáčania roštu majú odnímateľnú bočnicu, vďaka čomu neskôr pôsobí ako detský gauč. Ak rošt posuniete úplne k zemi, z detskej postieľky sa razom stáva drevená detská ohrádka.

Detský matrac telíčko vášho drobčeka rozmazná

Častou chybou mnohých rodičov je, že nechtiac šetria na zdraví chrbtice svojich detí. Ak sa má dieťatko kvalitne a zdravo vyspať, nestačí mu na to len detská postieľka, potrebuje aj kvalitný matrac. Kvalitný = dostatočne tvrdý, prípadne obojstranný, s dvoma rôznymi stupňami tvrdosti.

Platí, že dieťa by malo spať na pevnom podklade, aby sa mu nedeformovala chrbtica. To ale neznamená, že bude ako princezná na hrášku. Iba pevný matrac zabezpečí, že sa dieťatko nezobudí ubolené. Matrace do detskej postieľky majú byť dostatočne odolné voči vlhkosti, antialergické a priedušné.

Samozrejme, musia sa vyberať každej detskej postieľke na mieru, či ukladáte drobca do drevenej postieľky, košíka, alebo kolísky. Pri výbere matraca do detskej postieľky venujte pozornosť jeho veľkosti, tvrdosti, hrúbke, ale takisto aj materiálovému prevedeniu, a nezabudnite zvoliť aj vhodný chránič matraca, ktorý ho ochráni pred mokrými nehodami.

Noc bez prebudeniaSpí vaše dieťatko často vo vašej posteli? Pozor na jeho bezpečnosť! Pády môžu byť pre drobčekov vo vývine veľmi nebezpečné a môžu mať traumatické účinky na ich zdravie. Univerzálne zábrany na posteľ stačí pripevniť k roštu postele a získate istotu, že sa dieťatko z postele nezgúľa. Oceníte to aj v prípade, že ho budete chcieť naučiť na spánok vo vlastnej posteli. Menej pádov, menej nočného budenia. A aj vy budete mať dušu na mieste, že dieťatku nehrozí nebezpečenstvo.

 

 

You may also like